Справа Ігоря Гринкевича: підприємця судитимуть за пропозицію 500 000 доларів хабаря керівництву ДБР

Справа Ігоря Гринкевича: підприємця судитимуть за пропозицію 500 000 доларів хабаря керівництву ДБР

Ігор Гринкевич
Ігор Гринкевич. Суспільне Дніпро

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича за однією з справ. Мова йде про пропозицію одному з керівників Головного слідчого управління ДБР 500 тисяч доларів за закриття провадження стосовно підконтрольних Гринкевичу компаній.

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

Як встановили слідчі, у грудні 2023 року Ігор Гринкевич намагався підкупити заступника керівника відділу ДБР. За 500 тис доларів США бізнесмен попросив посадовця посприяти у поверненні вилученого майна, яке зберігається на території митного поста "Чайки" Київської митниці. А також закрити кримінальне провадження стосовно оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

Після пропозиції хабаря посадовець повідомив про це своєму керівництву. За даними ДБР, Гринкевич призначив йому зустріч у ресторані, де передав сумку з готівкою. Після цього його затримали працівники бюро. З 30 грудня 2023 року Ігор Гринкевич перебуває під вартою.

Правоохоронці завершили досудове розслідування за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище. Санкція статті передбачає до 8 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.

Наразі сторона захисту ознайомлюється із матеріалами досудового розслідування, після цього справу передадуть до суду.

У чому підозрюють Ігоря та Романа Гринкевичів

Кілька місяців тому Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень, зазначили в пресслужбі відомства.

"Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. За попередніми оцінками це призвело до збитків бюджету на 1,2 мільярда гривень та відповідно зриву постачання", — наголосили в ДБР.

За результатами слідчих дій правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. При цьому щонайменше за 7 договорами підприємства бізнесмена поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також ДБР з’ясувало, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

"Аналіз зовнішньоекономічних контрактів та митних документів вказаних підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів", — додали в Бюро.

29 грудня 2023 року у пресслужбі Державного бюро розслідувань повідомили про затримання бізнесмена Ігоря Гринкевича — за словами правоохоронців, той пропонував співробітнику Бюро хабар у розмірі пів мільйона доларів США. Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян зазначила, що хабар мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.

30 грудня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень.

9 січня стало відомо, що Львівська обласна рада розірвала меморандум із благодійним фондом HOPE.UA, представником якого є Ігор Гринкевич. Відповідно до меморандуму, благодійний фонд мав відреставрувати приміщення комунального закладу обласної ради у Журавному.

17 січня працівники ДБР повідомили про підозру львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, його сину та керівникам підконтрольних компаній у створенні та участі у злочинній організації. Наразі усі фігуранти перебувають у СІЗО.

Після цього Міноборони України подало заяву до ДБР про визнання міністерства потерпілою стороною у справі проти компаній, які пов'язані із львівським підприємцем Ігорем Гринкевичем. Також у Міноборони оголосили про розірвання останнього контракту з компанією, пов'язаною з бізнесменом — "Трейд Лайнс Рітейл", яка постачала продукти для ЗСУ.

На початок