Захисник Ігор Крупнов, якому в Львові вживили в кістки протези, почав ходити

Захисник Ігор Крупнов, якому в Львові вживили в кістки протези, почав ходити

Захисник Ігор Крупнов, якому в Львові вживили в кістки протези, почав ходити
. Перше ТМО Львова

57-річний Ігор Крупнов, якому першому в історії української медицини вживили у кістки протези, почав ходити. Тепер військовий мріє здолати на протезах 10-кілометрову дистанцію. Про те, як чоловік робить перші кроки, показали у Першому ТМО Львова.

До повномасштабного вторгнення Ігор Крупнов побудував бізнес у Дніпрі. Після 24 лютого, не чекаючи повістки, пішов у військкомат. У листопаді 2022 року Ігор разом з побратимами їхав на завдання на Херсонщині. Тоді авто підірвалося на двох протитанкових мінах. Військовий втратив обидві ноги.

Ігор Крупнов
Ігор Крупнов. Перше ТМО Львова

У реабілітаційному центрі "Незламні" чоловік перебуває вже більш ніж півроку. За цей час пройшов через 10 операцій. Десятою стала остеоінтеграція.

Ігор Крупнов до протезування
Ігор Крупнов до протезування. Перше ТМО Львова

Коли захисник дізнався про цей метод, захотів собі такі штучні кінцівки. Адже до війни брав участь у марафонах та вів активний спосіб життя, тож йому було важливо не просто ходити, а й бігати та їздити на велосипеді.

"Остеоінтеграція — це новітня для нашої країни методика. Згідно з нею, під час операції частину протеза імплантують прямо в кістку. А після загоєння та відновлення припасовують штучну стопу. Це найкращий спосіб протезування для людей, які втратили обидві ноги. Позаяк остеоінтегруючий протез, на відміну від класичного, більш мобільний та функціональний. Він дає змогу не просто ходити, а й відчувати поверхню під штучними стопами", — йдеться у повідомленні.

Ігор Крупнов робить перші кроки після вживлення імплантів
Ігор Крупнов робить перші кроки після вживлення імплантів. Перше ТМО Львова

Через п'ять місяців після поранення Ігореві Крупнову вживили імпланти. Першу в Україні операцію з остеоінтеграції спільно з львівськими хірургами виконав австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. До того хірург зробив вже до 500 таких операцій по всьому світу.

"Він зможе відчувати землю і розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині", — каже професор Аль Мудеріс.

Протези встановили прямо в кістки
Протези встановили прямо в кістки. Перше ТМО Львова

За шість тижнів після цього Ігорю припасували останню частину конструкції — штучні стопи. Тоді захисник зробив свої перші кроки на протезах. Зараз чоловік не користується візком. Вмивається і чистить зуби, стоячи на штучних кінцівках, ходить та навіть кермує автівкою.

“Дуже задоволений, що вибрав саме цей спосіб протезування. Ще є невеличкі складнощі, але це все в процесі. Це процес стати на крило. Це все 100% вирішиться, я відчуваю. Я кайфую, коли стоячи чищу зуби й вмиваюся чи роблю деякі інші інтимні процеси. Я ходжу все більш і більш впевнено і це мене дуже тішить. Далі – соціалізація, робота, допомога фронту. Бо війна не закінчилися. Дуже засмучує, що багато в кого вона вже закінчилася. А треба грати в довгу і здобувати нашу перемогу!”, — каже Ігор Крупнов.

Ігор Крупнов сідає за кермо
Ігор Крупнов сідає за кермо. Перше ТМО Львова

Реабілітація захисника триває. Чоловік щодня займається з фізичними терапевтами та мріє повернути у своє життя біг.

Захисник проходить реабілітацію у центрі "Незламні"
Захисник проходить реабілітацію у центрі "Незламні". Перше ТМО Львова

На початок