У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку: що відомо про пацієнта

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку: що відомо про пацієнта

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку: що відомо про пацієнта
. Ігор Крупнов, якому вперше в Україні вживили протез прямо в кістку. Фото: Першого ТМО Львова

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку людини. Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, 56-річний Ігор Крупнов, який через бойові дії втратив обидві ноги. Це називається остеоінтеграційним протезуванням і має дві переваги: чутливість і функціональність. Про це повідомили у пресслужбі Першого територіального медичного об'єднання Львова.

Авто, у якому перебував військовий, наїхало на міну. Через це військовослужбовець втратив обидві ноги. До тями Ігор Крупнов прийшов лише за кілька днів після поранення. Невдовзі він погодився, аби йому імплантували частину протеза прямо у кістку.

"Операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче", — зазначають у Першому ТМО Львова.

Ігор Крупов ж мріє пробігати великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію у 10 км.

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку
У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку. Фото: Першого ТМО Львова

Нову методику українським хірургам допомагає опанувати ортопед-травматолог Аль Мудеріс з Австралії. Аль Мудеріс зробив майже тисячу схожих операцій у своїй країні, ще 500 — по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень. Зокрема, можуть займатися фермерством чи навіть будівельними роботами.

У Львові вперше в Україні вживили протез прямо в кістку
Аль Мудеріс — ортопед-травматолог. Фото: Першого ТМО Львова

Загалом у Львові під час його візиту прооперували трьох пацієнтів за цією методикою. Перевага методики — чутливість.

"Чутливість за допомогою якої він може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині", — каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.

Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів — повноцінно ходити.

"Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати. Сьогодні ми бачили, як оперує відомий лікар з Австралії. Я думаю, найближчим часом будуть і німці, і шведи. Надалі впевнений, що цю практику будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань — переймуть цю технологію", — зазначив під час візиту до Центру "Незламні" міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Перший пацієнт, якому вживили протези, Ігор Крупнов нещодавно зробив перші кроки вперше за 5 місяців.

Читайте також

У Львові відкрили корпус реабілітаційного центру "Незламні"

"Одна з мрій — побігти". Військовий Михайло Юрчук з Хмельниччини отримав біговий протез

"Треба жити далі": історія українського воїна Михайла Юрчука, якому встановили біонічний протез

На початок