Без світла та ліків в окупації. У Львові лікують 6-річного онкохворого хлопчика з Херсонщини

Без світла та ліків в окупації. У Львові лікують 6-річного онкохворого хлопчика з Херсонщини

Без світла та ліків в окупації. У Львові лікують 6-річного онкохворого хлопчика з Херсонщини
. Перше ТМО Львова

У Львівській лікарні святого Миколая рятують 6-річного Максима з Старої Каховки. У хлопчика діагностували одну з найагресивніших форм раку серед дітей — нейробластому. Через обстріли, відсутність електроенергії та брак необхідних ліків в окупації стан дитини погіршився. Про те, як зараз почувається Максим, повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова.

Перші симптоми хвороби у Максимка з'явилися у чотири роки. Тоді хлопчик поскаржився на біль у животі та почав блювати. Рідні Максима відразу звернулися до лікарів у Новій Каховці та Херсоні. Після місяців обстежень в дитини діагностували нейробластому середостіння — одну з найпоширеніших та найагресивніших пухлин у дітей до 5 років.

Максиму призначили лікування. Він пройшов кілька курсів хіміотерапії. Проте завершити лікування вдома завадила війна. Стару Каховку та Херсон, де лікувався хлопчик, окупували російські війська. Через постійні обстріли, відсутність електроенергії та брак ліків дитині раптово стало гірше. Тому хлопчика з родиною евакуювали до Львова. Максима госпіталізували у Лікарню святого Миколая.

"До нашого медичного закладу хлопчика привезли каретою швидкої допомоги місяць тому, коли той був у дуже важкому стані та важив лише 15 кілограмів. Максим був повністю паралізований нижче грудної клітки. Крім того, в нього розвинулася двобічна пневмонія та почалася кровотеча. Метастази поширилися по всьому організму дитини: вони — в голові, в кістках. Уразили й кістковий мозок", — повідомляють у лікарні.

За кілька днів медики стабілізували стан хлопчика. Медики перелили дитині необхідні препарати крові та провели антибіотикотерапію, щоб вилікувати пневмонію. Максим вже отримав два курси хіміотерапії. Залишилось пройти ще чотири. Зараз дитина почала набирати вагу, а також відчувати ноги та рухати ними. Попереду на хлопчика очікує трансплантація кісткового мозку.

Читайте також

"Були під сильними обстрілами, наші діти спали в підвалах": історія вчительки з Херсонщини

У Львові лікують 14-річного хлопця з Лиману, у дім якого влучила ракета

На початок