"Були під сильними обстрілами, наші діти спали в підвалах": історія вчительки з Херсонщини

"Були під сильними обстрілами, наші діти спали в підвалах": історія вчительки з Херсонщини

"Були під сильними обстрілами, наші діти спали в підвалах": історія вчительки з Херсонщини
Фото: Суспільне Львів

Олена Лачина разом з сім'єю евакуювалась з Херсонської області в кінці березня 2022 року. Зараз жінка працює вчителем фізкультури у школі у Запитові, що на Львівщині, а її чоловік і батьки — волонтерять. Олена розповіла Суспільному про евакуацію і життя на Львівщині.

На Львівщину Олена разом з родиною евакуювались з селища Нововоронцовка Херсонської області.

"Ми місяць перебували під обстрілами, ховалися з дітьми по підвалах, але так сталося, що терпіти було вже дуже тяжко. Ми виїжджали власним автомобілем. Нам подзвонили знайомі і сказали, що у наш бік їде дуже велика колона танків. Ми розуміли, якщо не зараз, то потім ми не зможемо виїхати зі свого населеного пункту. Вже тоді ми перебували під сильними обстрілами, наші діти на той момент спали в підвалах. Коли ми виїжджали, писали мої знайомі, у нашому населеному пункті 50 будинків вже не було, вони вже були знищені", — розповідає переселенка з Херсонщини Олена Лачина.

Історія вчительки з Херсонщини
Діти Олени Лачиної переховуються у підвалі від обстрілів. Скріншот із відео Олени Лачиної

Олена разом з двома дітьми і чоловіком переїхали на Львівщину наприкінці березня 2022 року. Перші місяці жили у бабусі у Новому Яричеві. У грудні 2022 року, перед Новим роком, Олена з сім’єю їздили на Херсонщину, аби подивитися, що зараз з їхнім селищем та будинком.

"Наш населений пункт єдиний в Херсонській області, який не був під окупацією, тобто сусідні села, які розташовані за 3-5 кілометрів від нас, там були війська РФ. До нас вони заїжджали двічі на БТР. Я так розумію, що це була просто розвідка. Наш населений пункт не був окупований, але дуже велика частина будинків – зруйнована", — каже Олена Лачина.

Історія вчительки з Херсонщини
Фото: Олена Лачина

"Люди живуть в літніх кухнях, в гаражах, в сараях, але вони повертаються додому. Вони відновлюють, вони перекривають тентами свої будинки. Люди, які повертаються, в них немає ні опалення, ні даху над головою, в них немає з чого це взяти, роботи там немає", — розповідає Олена Лачина.

Гради поцілили і зруйнували літню кухню, гараж та сарай родини Лачиних. Також "прилетіло" у школу, де раніше працювала Олена.

Історія вчительки з Херсонщини
Пожежа на подвір'ї родини Лачиних після "прильоту". Скрніншот з відео Олени Лачиної

Зараз Олена з сім’єю орендує квартиру і працює у місцевій школі у Запитові.

"Дуже позитивна, вона багато разів перепитує: а чи варто? а чи треба? а як сприймуть діти? Діти дуже люблять її. Окрім уроків фізкультури, має ще у нас гурток волейбольний, дуже активно займається гуртком, діти із задоволенням ходять до неї", — каже директорка школи Ірина Жук.

Історія вчительки з Херсонщини
Фото: Суспільне Львів

Олена Лачина разом з родиною займається волонтерством. Її чоловік і батьки возять допомогу для мешканців Херсонщини. Доставляють продукти, медикаменти і будівельні матеріали, аби місцеві жителі могли відбудовувати свої домівки.

"Вони постійно їздять на ті території, де йдуть обстріли, тому трошки хвилююся за них, але їх розумію. Тому що хто, як не ми, які пережили це все", — каже Олена Лачина

Історія вчительки з Херсонщини
Олена Лачина разом з родиною займається волонтерством. Фото: Суспільне Львів

Олена каже, планує повернутися додому на Херсонщину, коли там стане безпечно.

Читайте також

"Старобільськ — це Україна": розповідь керівниці ВЦА

"Смачна" терапія для переселенок. Як жінки з Донеччини та Луганщини долають стрес кулінарією у Львові

На початок