11 квітня Верховна рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. "За" проголосували 283 народні депутати, проти — один, утримались — 49.
Волинську область у парламенті представляють шестеро нардепів. Двоє із них на засідання 11 квітня не прийшли. Результати поіменного голосування можна переглянути на сайті парламенту.
Підтримали законопроєкт четверо волинян: двоє представників фракції "Слуга народу" — Вячеслав Рубльов і Валерій Стернійчук. Також "За" проголосували члени депутатської групи "Партія "За майбутнє" Ірина Констанкевич та Ігор Гузь.
Під час голосування відсутніми у залі Верховної ради були Ігор Палиця та Степан Івахів.

Документ розглянули з 4294 правками. Основні положення законопроєкту про мобілізацію:
- Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.
- Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.
- Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.
- Військовозобов'язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.
- Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.
- Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.
Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 січня 2024-го уряд офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.
11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.
30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.
7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт №10449 про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію.
Читайте також: "Відсутність демобілізації в законі: як реагують військові ЗСУ"
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.