Обмеження почнуть діяти раніше: в "Укренерго" змінили час дії лімітів на 22 червня

Обмеження почнуть діяти раніше: в "Укренерго" змінили час дії лімітів на 22 червня

В Укренерго змінили час обмежень на споживання світла 22 червня: графіки діятимуть раніше
Розетка. Ілюстративне фото: pixabay

Сьогодні, 22 червня, графіки погодинних відключень електроенергії по всій Україні, зокрема в Києві та Київській області, будуть застосовуватися раніше: з 14:00 до 24:00.

Про це йдеться у повідомленні НЕК "Укренерго" в Telegram.

Раніше в компанії прогнозували, що в областях погодинні стабілізаційні відключення в суботу, 22 червня, діятимуть з 16:00 до 24:00.

Причина зміни лімітів — наслідки атак РФ на енергооб'єкти.

У ніч проти 22 червня війська РФ завдали нових ударів по енергетичній інфраструктурі України. Постраждали двоє енергетиків. Пошкоджене обладнання на об'єктах "Укренерго" в Запорізькій і Львівській областях.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.

На початок