Жителі Ірпеня отримали понад 2 мільярди гривень компенсацій за програмою єВідновлення

Жителі Ірпеня отримали понад 2 мільярди гривень компенсацій за програмою єВідновлення

Жителі Ірпінської громади на Київщині отримали понад 2 мільярди гривень компенсацій за перший рік єВідновлення.

Про це повідомив у Telegram Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Зазначається, що в місті підбили перші підсумки роботи державної програми. Наразі Ірпінська громада — лідер впровадження єВідновлення на Київщині та один з лідерів по всій Україні. Другі після Харкова — міста з півторамільйонним населенням, яке російські війська обстрілюють практично щодня.

"Наша громада залучила 2 з 11 мільярдів гривень, які були виплачені в Україні. Цей результат став можливий завдяки злагодженій роботі великої команди спеціалістів, зокрема, управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства", — сказав Маркушин.

За словами міського голови, загалом розглянули 6514 заявок.

Раніше повідомлялося, що в Ірпені в межах програми єВідновлення погодили 19 відбудов на власній ділянці на понад 86 мільйонів гривень. Також затвердили кошториси на ремонти низки багатоповерхівок та надали дозволи на виконання робіт підрядним організаціям. Ще у місті затвердили видачу 36 житлових сертифікатів на купівлю нових помешкань на 114 мільйонів гривень.

20 сертифікатів скасували через низький коефіцієнт розрахунку вартості 1 м² зруйнованих квартир старого житлового фонду (до 1991 року). Оскільки власникам не вистачає грошей на купівлю нової нерухомості, вони відмовилися від таких виплат.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня минулого року уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня 2023 року на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.

Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

На кінець 2023 року на Київщині відновили повністю або частково понад 16,5 тисяч об'єктів. Із них 15 тисяч — це багатоквартирні та приватні житлові будинки.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

На початок