"Омріяна помста": в Україні продають прикраси з уламків літака "Мрія", щоб зібрати гроші для ГУР

"Омріяна помста": в Україні продають прикраси з уламків літака "Мрія", щоб зібрати гроші для ГУР

Брошки з уламків літака Мрія: благодійний продаж ювелірних прикрас організували для ГУР
Брошка з уламків фюзеляжу літака Ан-225 "Мрія". Karpenko Jewelry

З уламків знищеного росіянами літака Ан-225 "Мрія" виготовили прикраси. Їх виставили на продаж, щоб зібрати кошти на технічне обладнання для Головного управління розвідки Міноборони.

Про це йдеться на сайті благодійного проєкту "оМРІЯна помста".

Ініціатива проєкту належить журналістці Тетяні Гончаровій, благодійному фонду "Козак Драйв" та захисниці Гостомеля, військовослужбовиці ЗСУ Галині Алмазовій. Проєкт реалізують за участі ГУР та БФ "Вогонь запеклих не пече".

Парамедикиня Галина Алмазова евакуювала поранених під час боїв за аеропорт "Антонов" у Гостомелі в лютому 2022 року. Вона передала для благодійного збору уламки фюзеляжу найважчого у світі транспортного літака, розстріляного російськими військами. Військовослужбовиця хотіла, щоб частинки "Мрії" працювали на захист України.

"Омріяна помста": в Україні продають прикраси, зроблені з уламків літака "Мрія", щоб зібрати гроші для ГУР
Захисниця Гостомеля, військовослужбовиця, нині віце-президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М.Пирогова, Народний герой України Галина Алмазова. Karpenko Jewelry

Майстри-ювеліри виготовили із цих фрагментів два види брошок: "Літак" і "Турбіна". Виробник прикрас – бренд Karpenko Jewelry. Його дизайнер і власник нині служить у лавах ЗСУ.

"Омріяна помста": в Україні продають прикраси, зроблені з уламків літака "Мрія", щоб зібрати гроші для ГУР
Брошка "Турбіна". Karpenko Jewelry

Увесь дохід від продажу прикрас-артефактів спрямують на придбання спецобладнання і програмного забезпечення для українських розвідників, що допоможе поліпшити їхню роботу.

"Омріяна помста": в Україні продають прикраси, зроблені з уламків літака "Мрія", щоб зібрати гроші для ГУР
Брошка "Літак". Karpenko Jewelry

Кількість прикрас у колекції "оМРІЯна помста" обмежена. Зокрема, виготовлено 225 брошок "Літак" — число символізує номер на борту "Мрії". Брошок "Турбіна" вироблено близько тисячі одиниць. Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду Karpenko Jewelry.

Що відомо про знищення літака АН-225 "Мрія"

27 лютого 2022 року стало відомо, що російські війська знищили один із найбільших літаків у світі українського виробництва АН-225 "Мрія". Це сталося в аеропорту Гостомеля, де флагман української авіації перебував на ремонті.

У відомстві запевнили, що "Мрія" буде відновлена, але це коштуватиме понад 3 мільярдів доларів та потребуватиме понад п'ять років роботи.

Екскомандир знищеного Ан-225 "Мрія" Дмитро Антонов заявив, що літак був втрачений з провини керівництва держпідприємства "Антонов", яке за два тижні до початку війни виїхало за кордон та не доклало жодних зусиль для порятунку літака.

30 березня 2023 року державний концерн "Укроборонпром" відсторонив генерального директора Державного підприємства "Антонов" Сергія Бичкова для проведення службового розслідування.

Згодом СБУ повідомила про підозру колишньому гендиректору ДП "Антонов" Сергію Бичкову, його заступнику, а також начальнику підрозділу з авіабезпеки. Їх запідозрили у перешкоджанні діяльності ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення Росії, що призвело до знищення літака АН-225 "Мрія".

Ан-225 з максимальною злітною масою 640 тонн був найважчим літаком у світі. Також він був найбільшим у світі літаком, що піднявся в повітря більше одного разу, хоча розмах його крила й менший, ніж в американського літака Г'юз H-4 "Геркулес", що зробив лише один короткий випробувальний політ на низькій висоті.

На початок