У квітні кількість звернень в Києві щодо насильства на зросла 10%

У квітні кількість звернень в Києві щодо насильства на зросла 10%

домашнє насильство
Домашнє насильство. Ілюстативне фото: Unsplash

Кількість звернень на телефон довіри в Києві протягом квітня зросла на 3% щодо фізичного насильства, а щодо психологічного та економічного — на 7%.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

"Підвищення показників — це тривожний сигнал, але це говорить про обізнаність людей. Вони усвідомлюють, що насильство — не тільки про фізичний вплив", — зауважує посадовиця.

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги протягом місяця надали 214 консультацій. За квітень телефоном отримали 596 звернень щодо домашнього насильства, а загальна кількість запитів склала 1531.

Хонда зазначає, що традиційно переважають звернення щодо психологічної допомоги. Зокрема, проживання панічних атак і фантомних звуків вибухів.

Міська служба телефона довіри працює конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами: 15-00 (зі стаціонарного) та 044-272-15-00 (із мобільного).

До 2 травня у застосунку "Київ Цифровий" можна пройти опитування щодо ментального здоров'я киян.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

Ще у місті минулого року відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Наразі майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ. Медики готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок