У Києві облаштовують груповий будинок для дітей з особливими фізичними потребами

У Києві облаштовують груповий будинок для дітей з особливими фізичними потребами

Будинок для дітей із інвалідністю
Будинок для дітей з особливими фізичними потребами. Фото (скрін з відео): Микола Калашник/Telegram

У Києві у Дарницькому районі реалізовують соціальний проєкт. Йдеться про створення малого групового будинку для дітей з інвалідністю.

Про це повідомив у Telegram очільник Дарницької райдержадміністрації Микола Калашник.

За його словами, такий проєкт перший у столиці, він був запланований до відкриття у 2022 році, але затягнувся через повномасштабне російське вторгнення. Наразі створюється муніципальний заклад соціального захисту для стаціонарного проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі дітей з інвалідністю, в умовах, наближених до сімейних.

"Тут відбуватиметься їхня соціалізація, робота з повернення в біологічні сім'ї, влаштування в сімейні форми виховання або усиновлення, підготовка до самостійного життя. На відміну від інтернатного закладу дітки залучатимуться до відвідування магазинів, приготування їжі, прибирання, інших справ щодо ведення домогосподарства, матимуть можливість прийняття рішення стосовно утримування домашнього улюбленця, отримуватимуть й розпоряджатимуться власними кишеньковими коштами", — сказав Калашник.

Зазначається, що для цього соціального центру реконструюють стару фельдшерську будівлю з урахуванням усіх норм інклюзії. У кімнатах передбачається розміщення одного-двох вихованців. Одночасно тут зможе проживати до десяти дітей.

На території плануються ігровий майданчик та спортивна зала для проведення фізичної реабілітації. Ремонтні роботи передбачають монтаж ліфта, пандусів, влаштування доступного для людей з інвалідністю укриття, площею понад 250 м², наявність додаткових джерел живлення, благоустрій території.

Наразі у Дарницькому районі міста відсоток влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання складає понад 95%, підсумував Калашник.

Раніше повідомлялося, що у столиці діти з інвалідністю за рахунок бюджетних коштів отримують послуги соціальної реабілітації. Зокрема, під час повітряних атак вони втрачають навички самообслуговування, як-от догляд за особистими речами, приготування їжі. Також обстріли позначаються на вмінні спілкуватись з однолітками та дорослими.

Важливою складовою реабілітації є створення сприятливого соціального середовища, яке приймає дітей з інвалідністю без жодної дискримінації. Також під час занять з фахівцями у дітей розвивається мислення, уява та дрібна моторика.

На початок