Київські парки та сквери зроблять безбар'єрними: заплановані об'єкти в 2024 році

Київські парки та сквери зроблять безбар'єрними: заплановані об'єкти в 2024 році

Осінній парк
Парк. УНІАН/Валерій Шмаков

Київські парки та сквери реконструюватимуть з врахуванням вимог безбар'єрності. Найперше відремонтують зелені зони біля медзакладів.

Про це повідомив заступник директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Євген Чугаєв.

Фахівці та консультанти центру реабілітації Superhumans братимуть участь у всіх етапах реконструкцій парків і скверів, починаючи з проєктування. Уже цього року мають облаштувати:

  • сквер на розі вулиць Володимира Вінниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку "Пуща-Водиця" в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.

Якими будуть інклюзивні зелені зони

Під час проєктування тротуарів і пішохідних доріжок враховуватимуть ширину смуги руху крісла колісного, людини на милицях, із ходунками, з дитячим візочком. Мінімальна ширина для двобічного руху становитиме щонайменше 1,8 м.

На всіх частинах пішохідного шляху, що перевищує ухил 5%, мають встановити пандуси.

Лавки розташують у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям. Біля них буде місце принаймні для однієї людини на кріслі колісному або для дитячого візочка.

Вуличні меблі, ігрове обладнання, спортивне знаряддя обиратимуть із урахуванням безпечності та дружності до людини. Наприклад, ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям — піщаним, ущільненим піщаним на ґрунтовій основі або гравійній крихті, м'яким гумовим або синтетичним.

На перехрестях основних пішохідних шляхів встановлять навігаційні покажчики. Також розмістять план-карти місцевості з позначенням знакових об'єктів і транспортних вузлів. Інформація дублюватиметься шрифтом Брайля.

На початок