В усіх районах Києва з'являться парклети — локації для відпочинку з рослинами та квітами

В усіх районах Києва з'являться парклети — локації для відпочинку з рослинами та квітами

Парклети у Києві з'явились у Шевченківському районі: публічні простори з лавками і квітами
Парклети в Шевченківському районі, Київ, травень 2024 р. КМДА

У столиці на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок з'явиться новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

За його словами, в Києві парклети вже є у Шевченківському районі міста, невдовзі їх облаштують в усіх районах столиці

"Парклети — це вуличні меблі з озелененням, які можна побачити в Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Сієтлі, Лондоні, Берліні, Парижі, Барселоні та багатьох інших містах. Створюємо їх для того, щоб забезпечити більше місць для відпочинку в місті та повернути тротуари пішоходам", — зауважив заступник голови КМДА.

Він додав, що парклети виготовляють і встановлюють працівники районних "зеленбудів", без залучення додаткових бюджетних коштів.

Керівник Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний уточнив, що ініціатива прийшла від киян. Парклети встановлюють на місцях торгових кіосків чи там, де незаконно паркували автомобілі. При їх облаштуванні дотримуватимуться вимог безбар'єрності, аби зони відпочинку були зручними для всіх.

Як нагадали в КМДА, перший парклет з'явився у 2005 році в Сан-Франциско (США) як метод боротьби із засиллям автомобілів у місті. Активісти поставили на парковці лавки і вазони з квітами. Нове місце відпочинку стало популярним і парклети почали з'являтись в інших містах США та Європи.

Нині парклети часто входять до офіційних міських програм озеленення. Їх встановлюють там, де прагнуть обмежити хаотичне паркування або створити додатковий громадській простір.

Раніше столична влада оголосила, що київські парки та сквери реконструюватимуть з урахуванням вимог безбар'єрності. Найперше відремонтують зелені зони біля медзакладів.

На початок