Жителям Бучанської громади роздадуть газові обігрівачі. Хто може отримати

Жителям Бучанської громади роздадуть газові обігрівачі. Хто може отримати

Жителям Бучанської громади роздадуть газові обігрівачі. Хто може отримати
Розвантаження обігрівачів із Португалії, м. Буча, Київська область, січень 2024 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Жителі Бучанської громади Київщини можуть безкоштовно отримати газові обігрівачі. В першу чергу на допомогу можуть розраховувати пільгові категорії населення.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

У міськраді зауважили, що допомога передбачена для власників приватних будинків, адже у багатоквартирних забудовах заборонено встановлювати такі пристрої за правилами пожежної безпеки.

"Саме ці газові обігрівачі отримала Бучанська громада від португальського міста-побратима Кашкайш. Частину із них направили на базу комунального підприємства "Бучасервіс", а частину — отримали родини загиблих захисників", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що подати заявку на отримання газових пристроїв можна за посиланням. Для використання обігрівача необхідно мати газовий балон. Перевага у допомозі надається пільговим категоріям населення та родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Буча, Ірпінь та Кашкайш підписали угоду про дружбу і співробітництво у червні 2022 року. У січні 2024 року на Київщину привезли партії газових обігрівачів від португальських благодійників.

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин тоді повідомив, що опалювальні прилади розподілять серед соціально незахищених родин: переселенців, сімей загиблих військових, ветеранів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, переселенців та людей, що втратили дім через агресію РФ.

У лютому розподіляти газові обігрівачі почали у Бучанській громаді. Зокрема, пристрої отримали чотири родини загиблих військовослужбовців із Ворзеля, Блиставиці, Луб'янки та Гаврилівки. У сім'ї військового з Луб'янки є проблеми з опаленням будинку, тож дружина полеглого воїна отримала також дров'яну пічку-буржуйку.

Що відомо про допомогу Київщині від іноземних партнерів

Програма розвитку ООН (ПРООН) надаватиме Київщині технічну підтримку під час відновлення будівель, які постраждали під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. Наразі йдеться про 56 об'єктів, які відбудовуватимуть за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Ірпінь отримає 75 тисяч євро від партнерів із Європейського Союзу у межах благодійного проєкту. Кошти спрямують на закупівлю будматеріалів, інструментів для ремонту і придбання самоскида для потреб комунального підприємства "Ірпіньводоканал".

У серпні минулого року до Ірпінського відділку поліції доставили конфісковану зброю із США. Її правоохоронцям передали колеги з міста-побратима Маямі.

У Білій Церкві на Київщині побувала делегація представників бізнесу з Південної Кореї, щоб обговорити інвестиційні проєкти. Розглядається можливість налагодити виробництва сандвіч-панелей та побудувати новий завод.

Японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині створити комплексну систему переробки відходів. Вона відома на міжнародній арені своїм досвідом відновлення населених пунктів після стихійних лих, військових конфліктів та катастроф.

У Бучі на Київщині відкрили відновлену амбулаторію, яку ремонтували за кошти благодійників. Медзаклад став пілотним центром проєкту ЮНІСЕФ.

Також громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів із Польщі. Організація "Global Compact Poland" надала мінеральну вату і модульну черепицю для відбудови житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

Ще жителі Бучі отримали гуманітарну допомогу від португальського міста-побратима Кашкайш: вживаний теплий одяг, білизну, дитячі іграшки та 50 обігрівачів. Пізніше іноземці виділили €500 тисяч для відновлення закладів освіти Бучі.

На початок