У Києві на Співочому полі запланували облаштувати інклюзивне укриття

У Києві на Співочому полі запланували облаштувати інклюзивне укриття

У Києві на Співочому полі запланували пристосувати одне із приміщень під укриття. Його облаштують із урахуванням потреб людей із обмеженими фізичними можливостями.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Зазначається, що представники міськради та Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень "Співоче поле" провели спільну нараду. Йшлося про проєктування та будівельні роботи у одному із підвальних приміщень сценічного комплексу. Зокрема, його мають облаштувати з урахуванням всіх норм інклюзивності.

У міськраді зауважили, що Співоче поле є центром дозвілля жителів столиці. Щороку парк відвідують тисячі киян та гостей міста. Тому концепція облаштування укриття має бути побудована таким чином, щоб кожна людина, незалежно від її індивідуальних потреб, отримала безперешкодний доступ до споруди цивільного захисту.

"На зустрічі з фахівцями ми обговорили всі можливі шляхи забезпечення безбар'єрності та дали свої рекомендації. Дане починання може стати пілотним проєктом у справі максимально ефективного планування при створенні нових обʼєктів або ремонті існуючих. Досвід такої синергії послужить прикладом і певним "посібником" з урахування повного спектра вимог інклюзивності", — сказала уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.

У міськраді поінформували, що сценічний комплекс "Співоче поле" є важливою інституцією, яка просуває та популяризує народне та аматорське мистецтво. На його території проводяться чисельні заходи, присвячені важливим подіям і датам в історії України за участі народних хорових, танцювальних колективів з усієї країни.

Що відомо про укриття у Києві

За інформацією КМВА, у серпні минулого року на проєктування будівництва та капітальні ремонти укриттів у закладах освіти додатково спрямували майже 133 мільйони гривень. У місті укриттями забезпечено 83% закладів дошкільної освіти, 91% загальної середньої освіти, 95% закладів професійної та професійно-технічної освіти, 75% закладів фахової передвищої та вищої освіти.

У межах реалізації проєкту Freedom Space у Києві нові сховища побудували у чотирьох школах і дитсадках. У них є зони відпочинку і кінозал.

У багатоповерхівці на Троєщині запрацювало оновлене укриття, стіни якого прикрашає Самчиківський розпис. Двері сховища обладнані електронними приладами, що автоматично відкривають замок під час сповіщення про тривогу.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". Розробники додали нову функцію: у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

На початок