У Києві з'явилося укриття з електронним замком і прикрашене Самчиківським розписом

У Києві з'явилося укриття з електронним замком і прикрашене Самчиківським розписом

У Києві з'явилося укриття з електронним замком і прикрашене Самчиківським розписом
Самчиківський розпис. Фото: Ганна Старостенко/Facebook

У Києві у багатоповерхівці на Троєщині запрацювало оновлене укриття, стіни якого прикрашає Самчиківський розпис.

Про це повідомляє у Facebook заступниця голови КМДА.

"Дякую усім, хто долучився, до створення цього простору безпеки, а особливо художниці Ользі Машевській, котра прикрасила стіни укриття Самчиківським розписом",— каже Старостенко.

За її словами, на прохання жителів Деснянського району на 2023 рік у бюджеті Києва передбачили кошти на ремонт укриття на вулиці Бальзака, 4. Наразі роботи завершили:

  • в трьох приміщеннях під кожним під'їздом зробили капремонт
  • провели вентиляцію, воду, облаштували санвузли
  • поставили лави та сповивальний столик для комфорту мам із дітьми
  • передбачили запас питної води
  • є колективна аптечка.
У Києві з'явилося укриття, прикрашене Самчиківським розписом
Укриття на Троєщині. Фото: Ганна Старостенко/Facebook

Зазначається, що двері укриття обладнані електронними приладами, що автоматично відкривають замок під час сповіщення про тривогу.

Що відомо про перевірки укриттів в Україні

1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули двоє жінок і дитина. Жителі району стверджували, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. 10 червня вона закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками комісії, 15% укриттів Києва придатні до використання без зауважень.

У Києві, після рішення комісії щодо непридатності значної кількості укриттів, з обліку та мапи зняли близько тисячі об’єктів. Для поповнення фонду захисних споруд влада почала переговори із підприємцями про доступ населення до підвальних приміщень.

Станом на 5 червня в Україні було обстежено 50 195 укриттів, тобто 79%.

26 червня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 23 червня стосовно результатів обстежень обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриттів для населення.

Згідно з указом РНБО вимагає криміналізувати відповідальність за неналежне утримання, експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд цивільного захисту, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до таких обʼєктів.

27 червня уряд доручив міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну контроль за приведенням укриттів в Україні в належний стан.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, станом на 27 червня 77% сховищ в Україні придатні до використання, але, "на жаль, багато таких, що не відповідають жодним стандартам".

На початок