Буча і Словенія розвиватимуть партнерські відносини

Буча і Словенія розвиватимуть партнерські відносини

Буча і Словенія розвиватимуть партнерські відносини
Бучу відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Матея Превольшек. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Бучу на Київщині відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Матея Превольшек. Під час зустрічі йшлося, зокрема, про подальшу співпрацю і підтримку.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що Матея Превольшек призначена на цю посаду у серпні 2023 року, тому захотіла особисто відвідати Бучу і висловити свою підтримку. Під час зустрічі із місцевою владою іноземна гостя обговорила подальші шляхи для співпраці та підтримки громади.

київщина
Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Матея Превольшек. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

"Словенія зацікавлена у співробітництві з вами і ми завжди готові прийти на допомогу. Ми би хотіли організувати міжнародний захід у Бучі, щоб познайомити жителів з нашою культурою та традиціями", — сказала Превольшек.

Також вона пообіцяла сприяти у співпраці зі Словенським містом-побратимом Бучі — Кочев'є та налагоджувати нові партнерські відносини.

Кочев'є — найбільший за площею муніципалітет Словенії, який за останніх 15 років перетворився на один із найбільш економічно розвинутих регіонів. Буча тісно співпрацює із цим містом майже два роки: Кочев'є з перших днів вторгнення збирало гуманітарку для українців, приймало переселенців та дітей на оздоровлення.

Напередодні Бучу відвідали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники засобів масової інформації із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони прибули в Україну, щоб зафіксувати воєнні злочини російських військових, аби потім розповісти про це всьому світові.

Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину

30 січня у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.

7 січня Київщину відвідала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Делегація побувала на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де вшанувала пам'ять загиблих бучанців. В Ірпені японці, зокрема, побували на Романівському мосту, який називають "дорогою життя".

9 листопада минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїхали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.

6 листопада хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.

3 листопада в Ірпінь приїхали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.

У жовтні міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ минулого року та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.

У вересні державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.

На початок