Бучу та Ірпінь відвідав глава Міноборони Естонії Ханно Певкур

Бучу та Ірпінь відвідав глава Міноборони Естонії Ханно Певкур

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур відвідав Бучу на Київщині
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур і настоятель храму Андрія Первозванного у Бучі, Київська область. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені на Київщині. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час наступу армії РФ на Київ минулого року. Ханно Певкур також вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.

Про це інформує Бучанська міська рада у Telegram.

Глава оборонного відомства Естонії відвідав Храм Святого Апостола Андрія Первозванного. Там Ханно Певкур почув історію окупації Бучанської громади.

Гості висловили співчуття і вшанували пам'ять загиблих біля інсталяції 501-му загиблому бучанцю. Міністр оборони Естонії запевнив, що його країна і надалі підтримуватиме Україну у боротьбі з російською агресією.

"Естонія вже віддала певний відсоток свого ВВП на допомогу Україні, проте зупинятися ми не збираємося. Ми плануємо і далі допомагати вам боротися з ворогом. Я захоплююся вашим містом, мені приємно бачити, на скільки швидко ви відновлюєте зруйноване", — зазначив Ханно Певкур.

А в Ірпені естонський міністр побував на Гостомельському шосе, де триває відбудова дороги і житлової забудови біля ЖК "Ірпінські Липки".

Про це інформує у Telegram Київська обласна військова адміністрація.

Це вже другий візит Ханно Певкура на Київщину. Уперше він побував у регіоні у червні минулого року.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні минулого року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі реалізовується проєкт "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

У березні 2023 року мер Бучі поінформував, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.

У Бучі ремонтують житловий багатоквартирний будинок по вулиці Нове Шосе, в який минулого року влучив російський артснаряд.

У вересні 2023 року у Бучі розпочалося зведення двох секцій житлового будинку по вулиці Бориса Гмирі, 11/6. Будівля була частиною житлового комплексу "Нова Буча".

За рік Буча залучила на відбудову від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень.

На початок