Словенія виділить €1,5 млн на розмінування України

Словенія виділить €1,5 млн на розмінування України

Словенія надала €1,5 млн на розмінування України, пише Мінекономіки
Перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко (по центру) та пані посол Словенії в Україні Матея Превольшек, Київ, 4 грудня 2023 року. Фото: Міністерство економіки України

Словенія до кінця 2023 року надасть Україні 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування. Про це 4 грудня домовилися посли та міністерки обох країн.

Новину про угоду оприлюднило Міністерство економіки України, а також написало Міністерство закордонних та європейських справ Словенії.

Угоду про €1,5 млн підписали в Любляні 4 грудня. З боку Києва документ підтвердив посол України в Словенії Андрій Таран, онлайн приєдналася перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко. Від Словенії договір підписали віцепрем'єр-міністерка, міністерка закордонних та європейських справ Таня Файон, а онлайн із Києва долучилася пані посол Словенії в Україні Матея Превольшек.

Кошти, які надасть країна-партнер, не потрібно буде повертати. Вони цільові, їх передадуть на обладнання для розмінування та інші заходи.

"Україна використовуватиме новаторство та досвід Словенії, а також вивчатиме технології та виробничі потужності, які може запропонувати наша країна", — пишуть у словацькому відомстві.

Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що виділені гроші допоможуть забезпечити саперів ДСНС та Державної служби спецтранспорту необхідним індивідуальним захистом, обладнанням та технікою для розмінування.

Що відомо про замінування територій України

11 квітня тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив, що для повного розмінування територій України знадобиться до 30 років і ще близько п'яти тисяч фахівців.

Раніше начальник відділу організаційної роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева заявив, що в Україні необхідно розмінувати близько 470 тисяч гектарів сільськогосподарських земель на території дев'яти областей.

Міністерка економіки Юлія Свириденко до цього заявляла, що для того, щоб розмінувати територію України, може знадобитись 70 років роботи.

27 вересня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що для повного розмінування України потрібно 37 млрд доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. За словами Шмигаля, не обійтися без допомоги міжнародних партнерів. Близько 40 країн уже виділили 250 млн доларів на розмінування.

Про допомогу в розмінуванні заявили зокрема Норвегія, Хорватія та Сполучене Королівство.

Військова допомога Словенії для України

"Населення Словенії складає 2 млн осіб, тож, якщо взяти ВВП на душу населення, то Словенія надає досить значущу допомогу Україні. Наша військова допомога була набагато більша за всю гуманітарну допомогу, яку Словенія надала Україні", — розповів Томаж Менцін. Новий уряд Словенії, який розпочав свою діяльність у серпні 2022-нр, значно розширив свою військову підтримку, додає посол.

У квітні ЗМІ повідомляли, що влада Словенії таємно передала Збройним силам України 20 бронетранспортерів Valuk.

Також Словенія підтримує створення спецтрибуналу для РФ.

На початок