Бучу на Київщині відвідали представники мас-медіа із Великобританії. Вони планують зняти фільм про повномасштабне вторгнення російських військ на територію регіону.
Про це повідомляє у Telegram пресслужба Бучанської міської ради.
Зазначається, що три власники медійної компанії "HotSpot Media" приїхали у Бучу, щоб відзняти розповіді місцевих жителів про окупацію, а згодом — створити фільм. Вони хочуть розповісти світові про війну в Україні.
У місті їх зустрів керуючий справами Бучанської міськради Дмитро Гапченко та поділився спогадами про окупацію громади. Він розповів про злочини, які скоїли російські війська, а також про те, як людям вдалося вижити під час повномасштабного вторгнення.
"Ми захоплюємося вашою безстрашністю та вмінням гуртуватися. У вас є та сила, яка може відбудувати Україну. Щиро бажаємо вам скорішої перемоги", — сказали іноземні гості.
У листопаді минулого року Бучу відвідали журналісти із 11 країн Африки. Це представники Анголи, Ботсвани, Гвінеї, Єгипту, Замбії, Кенії, Марокко, Нігерії, ПАР, Сенегалу і Тунісу. 16 представників засобів масової інформації прибули у місто, щоб зафільмувати докази російської агресії під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.
Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину
8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони. Гості побували в знакових місцях та послухали історії окупації міст під час повномасштабного вторгнення російських військ.
7 січня Київщину відвідала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Делегація побувала на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де вшанувала пам'ять загиблих бучанців. Там же гості мали можливіть послухати історію окупації Бучі. В Ірпені японці, зокрема, побували на Романівському мосту, який називають "дорогою життя".
9 листопада минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїхали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.
6 листопада хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.
3 листопада в Ірпінь приїхали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.
У жовтні міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ минулого року та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.
Також у жовтні німецькі парламентарі з Бундестагу відвідали Бучу. Вони пройшлися вулицею Вокзальною, оцінили масштаби відбудови та поспілкувалися із місцевими жителями.
У вересні державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.