Зеленський зустрівся з міністеркою закордонних справ Японії

Зеленський зустрівся з міністеркою закордонних справ Японії

Зеленський зустрівся з міністеркою закордонних справ Японії Йоко Камікава
Президент України Володимир Зеленський і глава МЗС Японії Йоко Камікава 7 січня 2024 року у Києві. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із міністеркою закордонних справ Японії Йоко Камікавою, яка 7 січня прибула з візитом до України.

Про це інформує пресслужба президента.

За словами Зеленського, те, що свій перший міжнародний візит у новому році очільниця МЗС Японії здійснює саме до України, є дуже важливим сигналом підтримки українського народу.

Президент висловив співчуття у зв’язку з нещодавнім руйнівним землетрусом у Японії.

Також Зеленський подякував Японії та особисто прем’єр-міністру країни за потужну допомогу Україні впродовж майже двох років повномасштабної російської агресії, зокрема за політичну, гуманітарну та довготривалу фінансову підтримку української економіки. Він також відзначив результативне головування Японії в “Групі семи” у 2023 році й особливу увагу до України.

Під час зустрічі Зеленський розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних ударів Росії по українських містах.

“Глава держави високо оцінив ухвалення Спільної декларації “Групи семи” про підтримку України у Вільнюсі під час тогорічного саміту НАТО та наголосив на важливості початку роботи над відповідною українсько-японською угодою про безпекові гарантії для України”, — зазначили у пресслужбі.

“Започаткування переговорів із Японією щодо двосторонньої безпекової угоди — важливий крок. Налаштовані активно працювати, щоб підписати цей документ якнайшвидше”, — сказав Зеленський.

Він також подякував Японії за активну підтримку Української формули миру та готовність взяти участь у наступній зустрічі радників із питань національної безпеки, що відбудеться в Давосі.

Зі свого боку очільниця японського зовнішньополітичного відомства повідомила про готовність Японії взяти на себе співлідерство в імплементації першого пункту Формули “Радіаційна і ядерна безпека”.

Окрему увагу під час зустрічі приділили активізації взаємодії з Японією в питанні відновлення та відбудови України. Глава держави окреслив пріоритетні галузі співпраці та підтвердив налаштованість активно працювати з японською стороною, щоб забезпечити успішне проведення Конференції з питань відновлення України, що відбудеться у лютому в Токіо.

Раніше стало відомо, що міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава прибула до Києва у неділю, 7 січня, з неанонсованим візитом. Це перший візит Камікави до України з моменту її вступу на посаду у вересні. В Україні вона зустрілась з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, главою уряду Денисом Шмигалем, відвідала Бучу, Ірпінь та має намір відвідати центр допомоги жінкам і дітям, щоб підкреслити важливість активної участі жінок як лідерів у відбудові миру.

На початок