Столична прокуратура повідомила про підозру виконувачу обов'язків директора комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва". За даними слідства, він на 24 мільйони гривень завищив витрати на оренду техніки під час будівництва Подільського мосту.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Правоохоронці встановили, що у квітні 2017 року комунальне підприємство та генпідрядник уклали договір генпідряду щодо виконання робіт з будівництва Подільського мостового переходу у Києві. У червні 2023 року КП, генпідрядник та підрядна організація підписали акти приймання виконаних будівельних робіт з витратами на експлуатацію машин, дизельних компресорів, кранів, насосів, бурової установки за завищеними цінами.
За висновками будівельно-технічної експертизи, завищення витрат на оренду техніки перевищує 24 мільйони гривень.
Слідство також встановило, що кошти перерахували на рахунок фіктивного підприємства під виглядом закупівлі господарських товарів та запчастин. Потім їх перевели у готівку і розподіляли між фігурантами.
Щоб відшкодувати збитки, рахунки всіх задіяних підприємств арештували.
Раніше посадовцю КП прокуратура вже повідомила про підозру у службовій недбалостіч. 2 ст. 367 КК України за іншим фактом протиправної діяльності під час будівництва Подільського мосту. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі.
Що відомо про розкрадання коштів під час будівництва Подільського мосту в Києві
У червні 2023 року правоохоронці повідомили, що перевірки будівництва Подільського мосту в Києві виявили фінансові зловживання на суму понад 100 млн грн. Керівник комунального підприємства отримав нову підозру — за розтрату бюджетних коштів. Раніше його звинувачували лише у службовій недбалості.
За кілька днів потому у столичній прокуратурі поінформували, що у справі про розкрадання понад 100 млн грн на будівництві Подільського мосту з'явилося ще троє нових підозрюваних.
Крім того, у травні 2023 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо керівника генпідрядної організації за фактом розтрати понад 36 млн грн через завищення вартості робіт. Також до суду скерували обвинувальні акти стосовно ще двох субпідрядників, повідомили у прокуратурі.
У липні Подільська окружна прокуратура Києва повідомила, що скерувала до суду обвинувальний щодо директора столичного комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд". Його обвинувачують у службовій недбалості під час будівництва Подільського мосту.
У вересні 2023 року правоохоронці повідомили, що встановили збитки на 6,5 млн грн під час закупівлі піску для будівництва столичного Подільського мосту.
Що відомо про будівництво Подільського мосту
Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому – готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.
Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.
Підготовчі роботи розпочали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька.
У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.
У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст.
У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенького мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.
У жовтні 2023 року компанія, яка виконує будівельні роботи, прогнозувала завершення першої черги будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу на початку листопада.