Комісія МКІП показала наслідки користування Києво-Печерською Лаврою УПЦ МП

Комісія МКІП показала наслідки користування Києво-Печерською Лаврою УПЦ МП

Комісія МКІП показала наслідки користування Києво-Печерською Лаврою УПЦ МП
. Фото: Олександр Ткаченко / Telegram

Комісія МКІП зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан приміщення непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

"Книжковий склад" Лаври, збудований за проєктом архітектора Павла Спарро, є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

"УПЦ МП ж знадобилося всього кілька десятків, аби перетворити приміщення на те, що ви бачите на фото", — прокоментував міністр.

За результатами обстеження Комісія звернулась із заявою до правоохоронців про вчинення злочину за ознаками ст. 298Стаття 298. Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини КК України.

Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до показів свідків, зазначив Ткаченко.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Читайте також

Передаємо своє благословення: Епіфаній освятив паски на фронт

Архідиякона Києво-Печерської лаври судитимуть за перешкоджання роботі журналістів

На початок