"Солідарні з Україною": виставку іноземних поштових марок відкрили в Києві

"Солідарні з Україною": виставку іноземних поштових марок відкрили в Києві

"Солідарні з Україною": виставку іноземних поштових марок відкрили в Києві
Посли та представники дипломатичних корпусів іноземних держав на відкритті виставки марок у Києві. Фото: Юлія Коршенко/Суспільне

5 квітня у приміщенні Головпоштамту в Києві "Укрпошта" відкрила виставку іноземних поштових марок "Солідарні з Україною". Вони були випущені протягом 2022 року п'ятнадцятьма країнами на знак підтримки України та її народу.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, на відкритті виставки побували посли та представники дипломатичних корпусів Латвії, Естонії, Польщі, Австрії, Хорватії, Чехії, Іспанії, Литви, Франції, Канади, Словаччини, Португалії, а також очільники пошт Литви та Латвії. Не змогли бути присутніми на події представники Молдови, Люксембургу та Італії.

"Солідарні з Україною": виставку іноземних поштових марок відкрили в Києві
Гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський дякує за підтримку послу Хорватії в Україні Аніці Джамич. Фото: Юлія Коршенко/Суспільне

В "Укрпошті" зазначили, що це вперше, коли в поштамті презентували не українські марки, а іноземні, одразу з 15 країн.

"За кожною маркою стоїть окрема історія підтримки українців та України, яка полягала у зборі та доставці гуманітарної допомоги з усіх куточків світу та зниженні тарифів на відправку до України, у рішеннях оголосити країні-агресору поштову блокаду і, навпаки, підтримувати українських поштовиків", так розповів про виставку генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

За його словами, мета експозиції — показати людям, що інші країни солідарні з Україною в боротьбі проти Росії на всіх фронтах, включаючи поштовий.

"Солідарні з Україною": виставку іноземних поштових марок відкрили в Києві
Представлений на виставці поштовий блок із Латвії: марки і конверт, які ця країна випустила у березні 2022 року на підтримку України. Фото: Юлія Коршенко/Суспільне

Державний секретар Міністерства закордонних справ Олександр Баньков подякував усім партнерам і друзям за допомогу і підтримку України за цей складний рік. Як зауважив дипломат, окрім допомоги озброєнням, не менш важливою є солідарність. "Багато країн, представники яких присутні на виставці, випускали марки на підтримку України, які є фактично офіційним атрибутом держави", — зазначив держсекретар МЗС.

Олександр Баньков розповів, що найвідомішу марку про російський військовий корабель під час роботи в Чехії він подарував лідерам цієї держави. "Тепер ці марки у рамках висять у кабінетах найвищих представників Чехії", — зазначив він.

Гендиректор Ігор Смілянський додав, що "Укрпошта" намагається допомагати українській армії боротися за думки, за серця людей по всьому світу. Він нагадав, що 12 квітня виповниться рік з часу випуску найвідомішої марки про російський військовий корабель.

"Усі чекають, що ми ще щось зробимо, але ми залишимо це сюрпризом. Головна марка — це буде марка нашої перемоги", — заявив керівник "Укрпошти".

Відвідати експозицію іноземних марок кияни та гості столиці можуть безкоштовно до середини травня в приміщенні Головпоштамту.

Що відомо про тематичні марки "Укрпошти"

12 квітня 2022 року "Укрпошта" ввела в обіг марку, на які зображений український військовий та російський корабель. Марка відсилає до фрази "Русскій воєнний корабль, іді н***й". Це — відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав окупаційний корабель на пропозицію здатися.

23 травня минулого року "Укрпошта" почала продаж нової марки зі знищеним російським крейсером "Москва". На ній додали слово "DONE", яке означає потоплення російського крейсера "Москва".

28 червня 2022 року "Укрпошта" ввела в обіг марку "Українська мрія", а 28 липня — четверту поштову марку за період дії воєнного стану "Доброго вечора, ми з України".

"Укрпошта" запустила марку "Вільні, Незламні, Непереможні", присвячену Дню Незалежності України та шостому місяцю від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави.

14 жовтня 2022 року до Дня захисників і захисниць України "Укрпошта" запустила у продаж марки нової серії "Слава Збройним Силам України!". Кожна із 6 поштових марок відображає окремий рід українських військ. Тираж складає 1 мільйон примірників.

Тогоріч 4 листопада "Укрпошта" випустила нову марку "Кримський міст на біс!".

6 грудня 2022 року "Укрпошта" ввела в обіг нові поштові марки "Зброя Перемоги".

24 березня цього року "Укрпошта" анонсувала нові поштові марки "Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель". Випуск присвячений річниці звільнення Київщини. У блоці є конверт, на якому зібрані перші шпальти світових газет рік тому. А на конверті "Перший день" буде зображена схема наступу російських військ на Київ зі сторони цих міст.

Читайте також

"Укрпошта" презентує марку "Kalush"

"Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель". Марки, присвячені звільненню Київщини, розкупили за кілька годин

"Війна очима піротехніків ДСНС": відкрилась виставка на станції метро у Києві

На початок