У центрі Кропивницького 25 серпня дружини, матері та діти військовослужбовців, які після початку повномасштабного вторгнення пішли захищати Україну, зібрались на мирний пікет. Учасники вимагали встановлення чітких термінів служби.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Співорганізаторка акції Наталя розповіла Суспільному, вона на такі пікети виходить понад дев'ять місяців.
"Вимагаємо, аби влада встановила чіткі терміни служби для бійців. Військові, які служать понад два з половиною роки, не можуть воювати нескінченно. Є таке поняття, як системне бойове виснаження, через це виснаження військові дуже швидко втрачають інстинкт самозбереження, втрачають здатність вчасно реагувати на загрозу і через це гинуть. Військові воюють без права ротації і права на відпочинок, вони не залізні".
Учасники акції тримали плакати з написами: "Виснажена армія — програна війна", "Вимагаємо демобілізацію через 18 місяців", "Не робіть з військових гладіаторів". З міркувань безпеки свої прізвища попросили не називати.
Чіткі терміни служби дадуть змогу відпочити військовим, які на фронті з 2022 року, а майбутні воїни будуть розуміти, що це не назавжди, є чіткі строки, після яких людина повертається додому, вважає учасниця акції Ольга.
Кропивничанка Олександра розповіла, що її батько захищає Україну з перших днів повномасштабного вторгнення.
"Він пішов на війну добровольцем у 2022 році. Нині його не відпускають додому навіть на декілька днів. Він виснажений, втомлений. Я прийшла на цю акцію, щоб влада ухвалила закон про чіткі терміни служби".
За інформацією співорганізаторки акції Наталі, Всеукраїнський пікет за чіткі терміни служби 24 серпня відбувся у Харкові, Львові, Києві, Дніпрі, Чернівцях, Хмельницькому, Полтаві, Кременчуці, Тернополі, Новодністровську. 25 серпня — в Одесі, Житомирі, Івано-Франківську та Рівному.
За підрахунками Суспільного, участь в пікеті взяли 17 людей. До них доєднувалися містяни, які проходили повз. Тривала акція годину.
Що відомо про законопроєкт про демобілізацію
- У лютому президент Зеленський підписав законопроєкт про демобілізацію строковиків.
- 18 травня набув чинності закон про мобілізацію без норми про звільнення військових. Вилучення норми про демобілізацію із законопроєкту ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський і підтримав міністр оборони Рустем Умєров. Питання демобілізації мають розглянуті в окремому законопроєкті.
- Законопроєкт про демобілізацію в роботі, і протягом найближчих місяців з’явиться версія, яка потрапить до парламенту. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.