8 березня у Кропивницькому: яку ціну на квіти прогнозують та які обсяги продажів очікують

8 березня у Кропивницькому: яку ціну на квіти прогнозують та які обсяги продажів очікують

Фасад магазина квітів у Кропивницькому
Фасад магазина квітів у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Яка прогнозована ціна на квіти 8 березня у Кропивницькому, чи вплинула на неї блокада польсько-українського кордону та чи збираються містяни дарувати букети жінкам у Міжнародний день боротьби за їхні права, читайте в матеріалі.

Ситуація із закритими кордонами вплинула на доставку в Україну квітів, розповіла Суспільному флористка Інна Гонем. Товар затримується, буває, псується. Через неналежні умови зберігання квітка стає вологою та починає підгнивати.

"Тому ми переглядаємо товар. І якщо бачимо зіпсований, його списують. Це більше проблема для постачальників, вони починають говорити про компенсацію з підприємцями у Нідерландах, Еквадорі. По-друге, через ситуацію на кордоні збільшились ціни у постачальника та перевізника. Кожен з продавців квітів вирішує цю проблему по-своєму. Хтось підніме ціни, хтось ні, надаючи своєму клієнту особливі послуги. Ми, наприклад, пропонуємо безплатну роботу флориста".
Магазин квітів у Кропивницькому
Магазин квітів у Кропивницькому, 5 березня 2024 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Зі слів флористки, нині найвигідніше працювати з квіткарями з Еквадору – через ціну та якість квітів. За її прогнозом, тюльпан у Кропивницькому 8 березня коштуватиме 40-50 гривень, троянда з ніжкою завдовжки 70 сантиметрів – 100.

Чи змінились обсяги продажів квітів 8 березня за останні два роки

Інна Гонем розповіла, що 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, напередодні 8 березня їхній магазин був наповнений квітами. Їх замовили заздалегідь, сподіваючись, що велика війна не розпочнеться. Тоді у соцмережах оголошували, що готові продати їх за будь-яку ціну, щоб спрямувати гроші на потреби українських військових. Продавці намагались більше купували квіти у місцевих виробників, щоб підтримати їх, бо вони мали багато висаджених рослин.

"Торік 8 березня ми закінчили продавати тюльпани в обід. Тобто попит був великий. Квіти, які купують в цей день, відрізняються, наприклад, від букетів до Дня закоханих. На 14 лютого квіти вибирають переважно чоловіки: об'ємні букети, ексклюзивні. А 8 березня – це мімоза, тюльпани, по десять букетів в одні руки, бо покупці хочуть усім знайомим. родичам, колегам приділити увагу".
Букети з мімози
Букети з мімози. Фото: Суспільне Кропивницький

Чи даруватимуть кропивничани квіти жінкам 8 березня

Кропивничанин Микола Чорний розповів, що вагається, чи дарувати квіти.

"Ми з дружиною радимось, думаємо. Для неї це свято — про права жінок, а не про весну й красу, тому відзначатимемо, наприклад, задонативши на підрозділ ЗСУ, де служать знайомі жінки. І обов'язково розповімо сину, про що дійсно цей день. А от для наших мам, які досить довго жили в парадигмі весни, краси й ніжності, увага 8 березня важлива. Їх привітаємо, але чи квітами — ще не вирішили".

Пенсіонерка Олена Тененика відзначатиме 8 березня, бо така в її родині традиція.

"Вітатимемо з подругами одна одну, можливо зберемось на вечерю. Діти з онуками зазвичай забігають привітати. На квітах не наполягатиму і ніколи не наполягала. Більше люблю живі квіти, які надовго лишаються. Маю їх багато вдома, частину з них діти подарували".
8 березня у Кропивницькому: яку ціну на квіти прогнозують та чи планують містяни їх дарувати
Живі орхідеї. Фото: Суспільне Кропивницький

На початок