Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ продовжили домашній арешт

Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ продовжили домашній арешт

Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ продовжили домашній арешт
. Фото: Суспільне Кропивницький

Секретарю Кіровоградської єпархії Української православної церкви Роману Кондратюку обирали запобіжний захід. Його захисник Сергій Галушко просив суд врахувати, що у квітні свято Пасха, під час якого у храмі проводять нічне богослужіння і його підзахисний має там бути. Суспільне розповість, яке рішення ухвалила суддя.

Продовжили запобіжний захід секретарю Кіровоградської єпархії Української православної церкви Роману Кондратюку. Його обличчя заборонив показувати адвокат Сергій Галушко під час засідання у Ленінському суді. Прокурор клопотав продовжити підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 22:00 до 5:00 години ранку. Аргументував це так.

"Можливість підозрюваного Кондратюка ухилятись від кримінальної відповідальності. Може незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста, що вже допитані і дають свідчення з метою зміни та дачі показів на його користь".

Доводи прокурора назвав надуманими і абстрактними захисник Романа Кондратюка Сергій Галушко.

"Не наведено жодного аргумента, який би підтверджував наявність ризиків. Мій підзахисний співпрацює зі слідством, дотримується належної процесуальної поведінки, з’являється за викликом суду, слідчого. У квітні велике християнське православне свято – Пасха. Богослужіння відбувається у нічний час – з 22:00 до 5:00 години ранку наступного дня. Прошу застосувати до мого підзахисного домашній арешт строком на місяць, а не на два, як просить прокурор".

Романа Кондратюка підозрюють у розпалюванні національної, расової чи релігійної ворожнечі, у разі доведення вини, йому загрожує до 3 років позбавлення волі, розповів прокурор. Суддя Катерина Юр’єва ухвалила рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з 23:00 до 05:00 години ранку. З дозволу слідчого або прокурора підозрюваний може відвідувати медичні установи для проходження лікування та обстеження, брати участь у богослужіннях, які відбуваються з 23:00 години по 5:00 ранку наступного дня.

Адвокат підозрюваного Сергій Галушко від коментарів відмовився. Досудове розслідування у цій справі продовжили на два місяці.

Що відомо

  • Роману Кондратюку вручили підозру після обшуків СБУ у січні цього року в кропивницькому монастирі, де знайшли прокремлівську літературу та російську символіку. Зокрема, книги та газети російської історично-пропагандистської літератури, зміст якої направлений на заперечення суверенітету та самостійності України.
  • Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії Української православної церкви Іоасафу 30 січня продовжили запобіжний захід – домашній арешт. Рішення суду підозрюваний прокоментувати не захотів. Прокурор сказав, його підозрюють за статтею "Вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями". Максимальний термін покарання – три роки позбавлення волі.

Читайте також

  • Підозрюють у держзраді. У Кропивницькому заочно судять експрокурорку з Луганщини
  • Працівника СБУ, якого затримали у Кропивницькому, ув'язнили на 14 років за співпрацю з РФ
  • Вища рада правосуддя відсторонила від роботи суддю з Кіровоградщини, якого підозрюють у корупції
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок