У Кропивницькому, граючи у настільну гру, зібрали 42 тисячі для українських військових

У Кропивницькому, граючи у настільну гру, зібрали 42 тисячі для українських військових

У Кропивницькому, граючи у настільну гру, зібрали 42 тисячі для українських військових
. Facebook Олексія Лябіхова

У Кропивницькому, під час третьої трансляції настільно-рольової гри "Підземелля та дракони" в рамках благодійного проєкту "Герої у вечірній час", зібрали 42 тисячі гривень для українських військових. Про це Суспільному розповіли співорганізатори проєкту Нікіта Работнов та Михайло Згривець. Збирали гроші на тепловізор. Їх традиційно передали голові громадської організації "Серця матерів" Інні Колпак, яка допомагає українським військовим з 2014 року.

За словами Нікіти Работнова, для участі у третій грі запросили представників IT-спільноти міста. Сценарій, сказав, розробляв спеціально для них: "У перших двох іграх брали участь, здебільшого, волонтери. Усі – без особливого досвіду в настільних іграх. Залучити до проєкту представників бізнесу думали давно. Та й досвідчені люди потрібні були – з такими учасниками гра стає більш динамічною. От і поєднали приємне з корисним, запросивши IT-шників, які знаються на настільних іграх і армії допомагають на постійній основі".

Учасниками гри були Дмитро Дурач, Аліна Маркіна, Дмитро Васильєв та Олексій Лябіхов. Грали близько двох годин, благодійні внески робили глядачі трансляції на спеціальний рахунок, сказав Михайло Згривець: "Щоразу ми враховуємо недоліки попередніх трансляцій і намагаємось їх усунути. Так було і цього разу – ми вдосконалили систему донатів – благодійних внесків від глядачів трансляції. Але, крім цього, Дмитро Васильєв приніс готівкою 5 тисяч, ще 3,5 тисячі готівкою передали нам інші IT-благодійники. Під час самої гри люди накидали нам 33,5 тисячі гривень. Ця гра стала рекордною зі зборів. За дві попередні трансляції ми зібрали чи не вдвічі меншу суму".

Учасниця гри Аліна Маркіна сказала, що хотіла пограти у "Підземелля та дракони", відколи побачила, як у цю гру грають герої серіалу "Теорія великого вибуху": "Приємно було ще й від того, що збирали гроші для наших військових. Прекрасно провела час, та ще й немалу суму зібрали".

За інформацією Михайла Згривця, ставили собі за мету зібрати 85 тисяч гривень на тепловізор для українських бійців: "Половину суми зібрали. Результатом задоволені. Особливо, якщо враховувати, що протягом тижня до гри IT-шники вже донатили на дрон і машину для Збройних сил України".

За інформацією організаторів, проєкт триватиме й надалі. Нині думають, кого запросити для наступної гри, яка відбудеться не раніше ніж за два тижні.

Що відомо

  • Гра "Dungeons and Dragons" (укр. "Підземелля та дракони") – настільна рольова гра в стилі фентезі, перша, за часом видання (1974 рік), рольова гра у світі. Гравці грають у власноруч накресленому "підземеллі". Кожен керує діями одного персонажа ігрового світу, переміщуючи його фігурку "підземеллям". Ведучий не має власного персонажа в грі, але він діє від імені всіх неігрових персонажів – ворогів чи помічників. Також він описує сам світ і події, що в ньому відбуваються. Протягом гри кожен гравець задає дії для свого персонажа, а результати дій визначаються ведучим відповідно до правил. Випадкові події моделюються киданням грального кубика.
  • Під час першої трансляції гри зібрали близько восьми тисяч гривень, під час другої – майже 13,5 тисяч.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок