50 літрів французького сирного супу приготували для кропивницьких безхатьків у притулку ”Дім милосердя”. Готують безкоштовні обіди в притулку раз на тиждень. Суспільне дізнавалось, що ще приготували і де беруть гроші на харчі.
Суп з картоплі, моркви, цибулі, плавленого сиру, кукурудзи, зелені та курячого бульйону готував 18-річний Олександр Боровиков. Він навчається на кухаря у кропивницькому ліцеї. У притулку працює чотири місяці: ”Вважаю, що людина повинна віддавати щось цьому світу, служити тими талантами, дарами, які вона має. Готувати такі об’єми для мене неважко. Маю досвід, бо працював на виробництві, де ми готували по 50-60 літрів”.
За словами засновника притулку Володимира Лєбєдєва, на продукти і посуд витратили до трьох тисяч гривень: ”Ми робимо усе якісно, тому виходить така сума. Ми з командою збираємось раз на тиждень, обговорюємо – що ми готуємо, скільки нам треба на це грошей. Кожен дає скільки може. У нас немає спонсорів”.
На обід прийшли 25 людей.
74-річна Єлизавета Тарасюк народилась 1947 році, коли був голодомор. Зі слів жінки, тоді вижила, нині немає грошей на продукти. Тому приходить обідати в притулок упродовж трьох років: ”І капусняк, і розсольник, і борщ, і плов готують. Спасибі. Є у мене родичі, четверо дітей, але у них свої діти, сім’ї, а мені пенсії не вистачає. Отримую дві з половиною тисячі. За воду, світло і газ заплатила – і клади зуби на полицю”.
36-річний Євгеній Якушев про безкоштовні обіди почув на ринку. Розповів, що не може знайти роботу, грошей на харчі бракує: ”Я з мамою приходив. Зараз вона не може прийти, бо послизнулась. Я наберу їй в банку, чай візьму”.
Володимир Лєбєдєв розповів, що під час морозів планують розвозити обіди людям, які живуть на вулиці.
Читайте також
- Похолодання й сніг. Якою буде погода на Кіровоградщині протягом тижня.
- "Щоб пірнання в ополонку було корисним для здоров'я — треба готуватись", — кропивницький лікар.
- На Кіровоградщині дослідили, які професії будуть найзатребуванішими в регіоні.
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм та Інстаграм