Перейти до основного змісту
Суд восьмий рік розглядає справу судді, що позбавив євромайданівця з Кіровоградщини водійських прав

Суд восьмий рік розглядає справу судді, що позбавив євромайданівця з Кіровоградщини водійських прав

Марафон
Суд восьмий рік розглядає справу судді, що позбавив євромайданівця з Кіровоградщини водійських прав
. Суспільне: Кропивницький

Восьмий рік у Черкаський області розглядають справу судді Бобринецького районного суду Кіровоградської області Олега Бевза, який у 2014 році ухвалив рішення про позбавлення посвідчення водія учасника автопробігу під час Євромайдану Олексія Цокалова. За рік прокуратура обвинуватила суддю у винесенні завідомо неправосудного рішення. Засідань було понад пів сотні. Нині суддя на пенсії. Справу не закривають. Суспільне дізнавалось, чому.

18 листопада судове засідання відбулось у міськрайонному суді міста Сміла. Житель села Олексіївка Кропивницького району Олексій Цокалов їхав туди 200 кілометрів. Після завершення Революції Гідності він щороку їздить у Черкаську область на судові засідання: ”Відстоювати власну гідність через суд важко – і морально, і фінансово. Але це потрібно робити. Близько тисячі гривень дорога коштує – туди і назад. І так – шість разів на рік протягом восьми років. Відбулось майже пів сотні засідань”.

Причина судового розгляду

За словами Олексія Цокалова, він брав участь в Автомайдані. Водійські права, розповів, автоінспектори почали забирати в учасників протестів після поїздки у Межигір’я, яка відбулась 29 грудня 2013 року: ”Поліція, коли ми їхали, стояла, але жодну машину не зупиняли. А потім в Бобринецьке ДАІ повідомили, що я не зупинився на вимогу. Передали це в суд, суд ухвалив рішення забрати в мене водійське посвідчення. Це було в лютому 2014-го. Так по всій країні було, тоді це було замовлення влади. Рішення ухвалював суддя Бевз. Потім це рішення, після розстрілу Небесної сотні, скасували, і прокуратура Черкаської області подала в суд на Бевза, хотіли притягти його до кримінальної відповідальності за завідомо неправосудне рішення. Це був все ще 2014 рік. Суддя Бевз подав у відставку – звільнився на пенсію”.

Олексій Цокалов розповів, що за сім років у цій справі змінилось три судді: ”Конституційний суд рік тому скасував статтю Кримінального кодексу ”Завідомо неправосудне рішення”. І, здавалося б, суд повинен закінчитись, бо немає статті. Але суддя Бевз не хоче, він хоче виправдальний вирок для себе”.

Судове засідання 18 листопада

Екссуддя і його адвокат показувати себе під час судового засідання заборонили. Олега Бевза обвинувачують за статтею ”Винесення завідомо неправосудного рішення”, сказав прокурор Смілянської окружної прокуратури Дмитро Мордванюк: ”Її декриміналізували, відповідальності за нею немає, однак вирішити питання про закриття кримінального провадження ми не можемо без згоди обвинуваченого. Є здогадка, він на це не погоджується, бо хоче, щоб його вину не було доведено, щоб суд ухвалив рішення на його користь. Виправдовувальний вирок дасть йому можливість звернутися з позовом про відшкодування йому шкоди за завідомо незаконне притягнення до відповідальності. Він вину свою не визнає. Якби він свою вину визнав, ми б цю справу могли закінчити ще на другому судовому засіданні”.

Засідання тривало годину. Суддя Смілянського міськрайонного суду Ігор Биченко зачитав постанову: ”Суд постановив: Кримінальне провадження за обвинуваченням Бевза Олега Юрійовича у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 2 статті 375 Кримінального кодексу України (”Постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови” – ред.) призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні”.

Наступне судове засідання у справі відбудеться 12 січня 2022 року.

Позиція обвинуваченого

Олег Бевз свою позицію прокоментував так: ”Є висновок Вищої ради юстиції. Вони зробили висновок, що немає жодних підстав для притягнення, навіть, до дисциплінарної відповідальності. Про що може бути мова, яка може бути кримінальна відповідальність?”

Що відомо

  • У разі доведення вини за частиною другою статті ”Постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови”, обвинуваченому загрожує позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
  • Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
  • 21 листопада, на честь початку цього дня двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності у 2013-му, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції українців у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
  • 13 листопада 2014 року президент Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи. Це офіційне свято, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок