60 діб під вартою. Підозрюваному у хабарництві посадовцю з Кропивницького обрали запобіжний захід

60 діб під вартою. Підозрюваному у хабарництві посадовцю з Кропивницького обрали запобіжний захід

60 діб під вартою. Підозрюваному у хабарництві посадовцю з Кропивницького обрали запобіжний захід
. Суспільне: Кропивницький

Підозрюваному у хабарництві начальнику відділу кадрів Кіровоградського обласного департаменту охорони здоров’я обрали запобіжний захід – 60 діб тримання під вартою з можливістю внести заставу 45 тисяч гривень. Він вимагав 500 американських доларів за вирішення питання працевлаштування в лікарні, розповіла речниця прокуратури області Наталія Алєксєєнко.

Запобіжний захід затриманому обирали в Ленінському районному суді Кропивницького. Гроші не брав і не вимагав, каже затриманий Сергій Смірнов. Йому їх принесли у документах лікар, який хотів працевлаштуватися у лікарню, разом з товаришем. "Він звернувся, сказав, що він лікар-епідеміолог, який закінчив університет у 2009 році, інтернатуру не пройшов і не працював. Назвався Дубровський, було дивно, ну, буває... Я кажу йому, що він може бути тільки лікарем-інфекціоністом. Ніяких вимог щодо 500 доларів не було. Відкриваю ці документи, перелистую, всередині конверт".

Суддя спитав: "Ви коли перший раз перевіряли документи, конверт був?"

"Не було. На мою думку, це Дубровський його підклав. Там багато довідок, фотографій, документів, ми звикли, що вони у конвертах, це не мається на увазі якась вигода, тому я відкрив, я туди рукою, а вони посипались, розумієте? Вони, як не справжні долари".

Прокурор Сергій Ожог просив 60 діб під вартою. "Є можливість підозрюваного ухилятись від кримінальної відповідальності шляхом переховування від органів досудового розслідування, в тому числі залишити межі України".

Адвокат Юрій Кричун просив будь-який запобіжний, не пов'язаний з ізоляцією. Це могло бути особисте зобов'язання, взяття на поруки, застава. "Вказаний ризик є лише припущенням, яке не підтверджується жодним обґрунтованим доказом. Ми готові здати закордонний паспорт суду".

З обраним запобіжним заходом адвокат не згоден. Вирішуватиме з підзахисним, чи подавати апеляцію.

60 діб під вартою. Підозрюваному у хабарництві посадовцю з Кропивницького обрали запобіжний захід
Суспільне: Кропивницький

Справу розслідують за статтею "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою". Якщо вину підозрюваного доведуть, йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Відповідно до статті 62 Конституції України людина вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Що відомо

  • Затриманий працює на цій посаді понад 30 років. Раніше зауважень до його роботи не було – розказав Суспільному директор департаменту Олег Рибальченко.
  • Затримали посадовця в службовому кабінеті під час передачі грошей 16 лютого.

Читайте також

На початок