Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
"Блошиний ринок" у хмельницькому парку імені Франка, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Щонеділі у сквері імені Івана Франка, що у Хмельницькому, розгортають імпровізований базар. В народі його називають "блошиний ринок" або "барахолка". Там люди купують, продають, обмінюються: книгами, антикваріатом, раритетними платівками, значками, медалями, фарфором, одягом та іншим.

На блошиному ринку у Хмельницькому асортимент чималий: від старовинних речей минулих століть до патріотичної тематики сьогодення. Колекціонер та фотограф Сергій Аніськов відвідує блошиний ринок протягом 20 років. Каже, подобається атмосфера та спілкування з колекціонерами. Це для нього, як клуб за інтересами. Чоловік цікавиться технічною літературою з фотомистецтва та екслібрисами – книжковими знаками.

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
Хмельничанин придбав собі серію календариків 1989 ріку "Тарас Григорович Шевченко", жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

"Я придбав серію календариків 1989 ріку "Тарас Григорович Шевченко" на кожен місяць екслібрис. Виходить, що навіть у ті часи виготовлялися, на мою думку, витвори мистецтва — надрукування на книжку. Ось ще купив шевченківську захалявну книжечку у знаках. Тираж дуже маленький. Це такий варіант "Кобзаря", — розповідає покупець Сергій Аніськов.

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
Продавець "барахолки" Анатолій торгує значками та марками, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Продавець "барахолки" Анатолій говорить, що колекціонувати антикварні речі почав у 1964 році: значки, марки та інше. На ринку продає та обмінює товар. Допомагає йому дружина. Подружжя — пенсіонери.

"Ми в молодості займалися цікавими справами: збирали значки, нагороди. Це все колись було заборонено. А тепер це вже, як то кажуть – реліквія. Люди купляють. І до пенсії нам грошова допомога", — розповідає колекціонер та продавець Анатолій.

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
Асортимент товару на "блошиному ринку", жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Театральний режисер Володимир Павловський на блошиний ринок приходить зрідка, каже, здебільшого — за реквізитом для майбутніх вистав.

"Моя історія блошиного ринку невеличка, тому що мені було це не цікаво. Але коли ми планували роботу, присвячену героям Майдану, я шукав значок воїна УПА і знайшов. Але, оскільки це раритет, він дуже дорогий — 900 гривень, то я його не купив. Ми знайшли інше рішення", — говорить Володимир Павловський.

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
Покупець Володимир Павловський роздивляється книжки на "блошиному ринку", жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

На блошиному ринку можна зустріти чималу кількість речей радянської епохи, зокрема книги, говорить Володимир. Серед них досі трапляється пропагандистська російськомовна література. Чоловік розповідає випадок, який з ним трапився нещодавно.

"Коли я почав дивитися книги, то я був просто шокований тим, що купа книжок присвячених комуністичній пропаганді. Одна книга, яка мене зацікавила, в негативному сенсі, "Теорія марксизму – ленінізму". Я прочитав заголовок і у мене виникло таке питання: "А нащо це потрібно? " Продавець каже: "Ой у нас дуже багато тут людей, які колекціонують таку літературу". В плані декомунізації цього не можна робити. Продавець поводився агресивно. Прийшлося викликати поліцію. Але він встиг це все сховати", — розповідає Володимир Павловський.

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
Продавець Максим з Тернополя привіз на "блошиний ринок" фарфорові статуетки, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Максим з Тернополя приїздить до Хмельницького зі своїм крамом. Хлопець не тільки продає раритетні речі, але й намагається щось придбати для себе. Під час повномасштабної війни, каже попит на фарфорові статуетки радянського періоду української тематики значно виріс.

"Щонеділі приїздить певна компанія на ваш ринок. Здебільшого торгуємо як фарфором, так і годинниками. Тут можете побачити й монети, як срібні, так і звичайні іноземні. Фарфор на українську тематику за останній рік, а то й півтора, дуже виріс в ціні. І це пов’язано якраз таки з війною, тому що патріотичне піднесення в населення, і всі починають збирати таку українську тематику: чи "Карась і Одарка", чи "Козаки" і таке інше. Наприклад, якщо раніше ця фігурка коштувала 250 гривень, то на сьогоднішній час – 500 гривень, і беруть", — каже продавець.

Що можна знайти на хмельницькому "блошиному ринку"
Товар на "блошиному ринку в хмельницькому парку імені Франка, жовтень 2023. Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельничанин Степан прийшов придбати собі надійного механічного ручного годинника для подорожей. Але, каже, його основна сила тяжіння на "барахолку" — це ностальгія та цікаві зустрічі.

"Є такі речі, що нагадують молодість, спорт, службу в армії. Може тобі й не потрібно, але прийдеш побачиш і згадаєш, і приємно", — пояснює чоловік.

Ринок працює щонеділі з 9:00 до 14:00.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.

На початок