Життя Харкова та області у фото: 4-10 вересня

Життя Харкова та області у фото: 4-10 вересня

Життя Харкова та області у фото: 4-10 вересня
. Евакуація жителів з населених пунктів поблизу лінії фронту в районі Куп’янська, 2 вересня 2023 року. Фото: Wolfgang Schwan/Anadolu Agency/Getty Images

Річниці звільнення Балаклії, Ізюма та Куп'янська, прощання з волонтером та актором Михайлом Кабановим, відновлення Будинку архітектора у Харкові та допомога військовим від 81-річної пенсіонерки — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Чверть Балаклії розмінували за рік

Балаклійська громада залишається однією з найбільш забруднених боєприпасами територій області. Тут сапери працюють з перших днів деокупації. На початку вересня 2022 року українські Збройні сили звільнили частину громади, яка пів року залишалася під російською окупацією. А 8 вересня на головній площі в Балаклії підняли український прапор.

розмінування у балаклії
Сапер розміновує поле в Балаклійській громаді, Харківська область, вересень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

За рік у Балаклійській громаді розмінували понад 27 тисяч гектарів земель — чверть від усієї замінованої території, розповів начальник місцевої військової адміністрації Віталій Карабанов.

Спогади про деокупацію Ізюма

Обороняли місто, коли сили противника переважали у 25 разів, підривали мости, щоб стримати наступ, втрачали побратимів, отримували поранення і зрештою відступили через натиск росіян та зраду місцевих колаборантів — наступні пів року Ізюм був окупований.

спогади про деокупацію ізюма
Старший бойовий медик стрілецької роти Євген, Харківщина, Ізюм, вересень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Як тримали оборону, а через кілька місяців змусили росіян тікати з українського міста під час контрнаступу — до річниці звільнення Суспільне Харків розповіли бійці Ізюмського батальйону територіальної оборони.

Вшанування пам'яті загиблих в Ізюмі

У річницю деокупації міста вшанували пам'ять загиблих місцевих жителів, захисників та рятувальників. Ізюмчани для вшанування пам'яті зібралися на центральній площі міста та кладовищі.

ізюм кладовище
Ізюмчани вшановують пам'ять загиблих під час окупації, 10 вересня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Життя Куп'янська за рік після звільнення

Деокупований Куп'янськ більш як на половину розбитий внаслідок обстрілів. Російські війська зайшли до міста на третій день повномасштабного вторгнення й залишалися пів року. Українські оборонці звільнили Куп'янськ 10 вересня 2022 року — під час контрнаступу на Харківщині.

куп'янськ
Комунальники в центрі Куп'янська, Харківська область, вересень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Прощання з Михайлом Кабановим

У Харкові 5 вересня простилися з 44-річним актором, музикантом і волонтером Михайлом Кабановим. 1 вересня він помер від зупинки серця, яку викликала астма. Він допомагав війську з початку російсько-української війни та був артдиректором патріотичного рок-пабу "Стіна", де у 2014 році проросійські диверсанти влаштували теракт.

Михайло Кабанов
Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Ветеран вивіз трембіту з-під обстрілів у Торецьку на Харківщину

Житель міста Торецька під Бахмутом Володимир Єлець вивіз з-під обстрілів родину, собак та трембіту. Чоловік понад рік служив у бахмутській теробороні, а коли звільнився з лав Збройних сил, разом з дружиною переїхав на Харківщину. До Лозової привіз і трембіту, з якою сім років тому разом з другом проїхав 14 містами України.

трембіта у ветерана
Володимир Єлець вивіз трембіту з-під обстрілів у Торецьку на Харківщину, Лозова, серпень 2023 року. Фото: Юлія Токар/Суспільне Харків

Як планують відновлювати Будинок архітектора в Харкові після пожежі

Внаслідок пожежі в харківському Будинку архітектора пошкоджений дах і перекриття, а вода від гасіння залила фрески. Пам'ятка архітектури, якій понад сто років, потребує відновлення.

будинок архітектора харків
Наслідки пожежі в Будинку архітектора, Харків, вересень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Історія 81-річної жінки, яка після звільнення села почала пекти для ЗСУ

81-річна Анна Баламут з 1963 року живе у Вербівці на Харківщині. Вона народилася під час Другої світової війни й пережила російську окупацію. Анна каже: село було захопленим росіянами з лютого до 6 вересня 2022 року. Коли ж почула, що ЗСУ йдуть звільняти Харківщину — замісила коровай, щоб зустрічати військових. З того часу вже понад рік пече пироги для оборонців Харківської області. Пояснює: так знімає тягар з душі, й обіцяє підтримувати армію до перемоги.

анна баламут
81-річна Анна Баламут, яка пече пиріжки для ЗСУ. Вересень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок