У Харкові 5 вересня простилися з 44-річним актором, музикантом і волонтером Михайлом Кабановим. 1 вересня він помер від зупинки серця, яку викликала астма. Він допомагав війську з початку російсько-української війни та був артдиректором патріотичного рок-пабу "Стіна", де у 2014 році проросійські диверсанти влаштували теракт.
Що про Михайла Кабанова згадують його друзі, однокурсники та знайомі — читайте у матеріалі Суспільне Харків.

Після повномасштабного вторгнення Михайло Кабанов відвіз дружину з сином до Полтави й продовжував волонтерити, розповідає кум Михайло Озеров. Чоловіки дружили з 90-х років.
"Михайло був дуже принциповий: Україна — це Україна, і тут покидькам немає чого робити. З 2014 року він дуже потужно займався волонтерством, якимось дивом знаходив пальне в Полтаві й передавав у Харків, щоб наші волонтери могли працювати. У Полтаві він ще якось організував свій хаб, у якому і сітки плели, і щось шили. Він як "увімкнувся", так і потужно працював до останнього: і військовим, і цивільним допомагав", — говорить Михайло.

Озеров називає Михайла Кабанова "променем праці й щастя".
"Практично кожен, хто причетним до футболу, до мистецтва, до волонтерства, до ресторації, і перетинався з Михайлом — він залишався його другом", — каже Михайло Озеров.
Михайло Кабанов був учасником гурту "Оркестр Че" разом з Олегом Кадановим.
"Це наш театрально-музичний колектив, який існував з 2002 року по 2016. Спільні проєкти були як вторинні продукти нашого спілкування і нашої дружби. Це була "електростанція вигадки". У нього була така неймовірна фантазія, що навіть за 26 років нашого спілкування я не міг передбачити його. Неймовірний фантазер, веселун, жартівник. Хороший жарт для нього був понад усе. Він часто за допомогою цього знімав конфліктні ситуації", — говорить Каданов.

За його словами, Михайло Кабанов збирався йти на фронт, але дружина попросила залишитися.
"Він не абстрагувався, не закрив очі, ні. У нього дуже багато друзів військових, ми їздили на Донбас співали, багато допомагали матеріально як волонтери. У Міші багато років була астма з нападами, й 1 вересня в нього почався сильний астматичний напад, приїхала швидка, щось йому вкололи. Він на своїх ногах спустився в автівку, там йому стало зле, викликали реанімаційну бригаду, відвезли в реанімацію, де він і помер. Він був моїм найближчим другом, таких близьких стосунків із друзями більше не було й навряд будуть", — додає Олег Каданов.

Ховають волонтера на Алеї Слави 18-го кладовища Харкова. У пам’ять про Кабанова його друзі запалюють фаєри у кольорах державного прапору України.

Молитву на прощанні зачитав отець Станіслав. У його храмі Кабанов вінчався, хрестив сина і прощався з тещею.


"Я пішов на службу добровольцем. Він мене запитує: "Чим вам допомогти?" Я запитую: "У вас є прапори? Потрібні червоно-чорні". Каже: "Є, зробимо". І протягом тижня вони приїхали в Харків, ми ці прапори використали на блок-постах. Людина з великим-великим серцем. Не можу сказати, що він був, він залишиться в наших серцях, у нашій пам’яті, залишиться назавжди", — каже отець Станіслав.

За освітою Кабанов був актором драми. З ним на одному курсі в Інституті мистецтв навчався Дмитро Петров.
"Це була неймовірна людина у творчому плані, ми зробили дуже багато інститутських вистав. Одного разу в нас була історія, що ми були закохані в одну дівчину. Але дівчина між нами так і не стала. Ви самі бачите, яку велику родину він зібрав. Він завжди об’єднував нас — і на курсі, і загалом людей. Це вже історія", — розповідає Петров.

Понад десять останніх років життя Кабанов був артдиректором рок-пабу "Стіна" в центрі Харкова. Саме там з ним познайомився та зіграв один з перших концертів поет і музикант Іван Сенін.
"Я просто з вулиці прийшов, запитав, чи можна провести свою подію. Міша залюбки зголосився, влаштував усе як треба, як для своїх. Після концерту Міша до мене підійшов і повністю всю касу віддав мені. Я спочатку розгубився, не розумів, як так може бути. А потім ми просто разом узяли ці гроші й пішли на бар, познайомилися, і після цього я зрозумів, Міша — велика, щира, відверта і прекрасна людина", — сказав Сенін.

У "Стіні" провели й поминки Михайла Кабанова. На вході до рок-пабу тепер висить його портрет.
Що відомо про Михайла Кабанова та паб "Стіна"
Під час Революції Гідності Михайло Кабанов підтримував Євромайдан, від самого початку російської агресії у 2014 році організував у пабі збір допомоги для українських добровольчих підрозділів. У листопаді того ж року у закладі стався теракт, поранення отримали 11 людей, зокрема й Михайло Кабанов. За даними слідства, завербована російськими спецслужбами харків’янка Марина Ковтун принесла й активувала міну біля барної стійки.
Михайло Кабанов готувався до відкриття пабу після ракетного удару росіян у червні 2023 року.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube