Життя Харкова та області у фото: 3-9 квітня

Життя Харкова та області у фото: 3-9 квітня

Життя Харкова та області у фото: 3-9 квітня
. Звільнене у травні 2022 року селище Старий Салтів на Харківщині, квітень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Побиті обстрілами села та селища в області, відновлення пасіки, всеукраїнська прем'єра фільму у Близнюках та перший за час повномасштабного вторгнення концерт у філармонії — яким був початок квітня, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

У селі Молодова на Харківщині відновили електропостачання

У деокупованому селі Молодова на Харківщині заживили останніх абонентів, які понад рік були без електроенергії. Село було окуповане протягом двох місяців, обстрілами з боку РФ пошкодило 80% електромереж.

Село Молодова
У селі Молодова на Харківщині відновили електропостачання. Квітень, 2023. Фото: Суспільне Харків

Який вигляд має звільнене майже рік тому селище Старий Салтів на Харківщині

Селище Старий Салтів росіяни окупували у перші дні повномасштабного вторгнення. Українські сили звільнили Старий Салтів у травні 2022 року. До вересневого контрнаступу ЗСУ селище перебувало під постійними російськими обстрілами. Який вигляд нині має селище — дивіться у репортажі Суспільне Харків.

Старий Салтів
Звільнене у травні 2022 року селище Старий Салтів на Харківщині, квітень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

У Покотилівці простилися із двома захисниками, які загинули в один день під Бахмутом

Понад 200 людей прийшли проститися з двома тероборонівцями з Покотилівки на Харківщині, які в один день загинули в бою під Бахмутом. Молодший сержант Сергій Шаповал та солдат Іван Гусар пішли на війну добровольцями, воювали в одному підрозділі.

Прощання Покотилівка
Прощання із захисниками, які полягли в один день під Бахмутом. 7 квітня, 2023. Фото: Суспільне Харків

Зруйновані війною будинки у Великій Данилівці

Понад 500 приватних будинків зазнали руйнувань внаслідок обстрілів у Великій Данилівці у Харкові. Частина людей почала ремонтувати помешкання самотужки, дехто з них обладнує тимчасове житло.

Велика Данилівка
Зруйнований будинок у Великій Данилівці. Квітень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Підприємець з Харкова хоче відновити бізнес після удару РФ

На Харківщині запустили гарячу лінію для підприємців, чий бізнес постраждав під час війни. Фахівці консультують, як підрахувати збитки та спрямувати позов до Росії щодо відшкодування. Олександр Попов з Харкова став одним з тих, чий бізнес припинив існування під час війни, адже російська ракета зруйнувала фітнес-центр площею майже 7 тисяч кв. м.

Сафарі фітнес
Власник фітнес-клубу "Сафарі" Олександр Попов втратив бізнес через російськи ракети, які тричі вдарили по території клубу у 2022 році. Квітень, 2023. Фото: Суспільне Харків

Як живуть найбільш заміновані села Балаклійської громади

П’ять сіл Балаклійської громади на Харківщині залишаються небезпечними через велику кількість боєприпасів на їхній території: нерозірвані снаряди та міни знаходять біля будинків і в городах. Села торік були окуповані та опинилися на лінії розмежування. У громаді нині працює два розрахунки військових саперів та чотири підрозділи рятувальників. Цієї кількості недостатньо, щоб перейти до розміновування полів. Відвідувати ліси, береги річок та кладовища — заборонено.

Село Байрак
Село Байрак розташоване за 8 км від Балаклії. Харківщина, березень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

У деокупованому Старому Салтові бджоляр відновлює пасіку після російських обстрілів

Бджоляр зі звільненого Старого Салтова відновлює пасіку після російських обстрілів. Навесні 2022 року Федір Дейнека евакуювався на Волинь, коли росіяни щодня обстрілювали селище. Його будинок пошкоджений вибухами, майстерня з обладнанням згоріла, близько 40 бджолиних родин розлетілися, але чоловік радіє, що вулики вціліли.

Бджолярство Харків
Бджоли на пасіці Федора Дейнеки. Березень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

У Близнюках на Харківщині відбулась українська прем'єра фільму "Люксембург, Люксембург"

Перший показ повнометражного фільму "Люксембург, Люксембург" в Україні влаштували у культурному центрі Близнюків, тут розгорнули червону доріжку. Гроші від продажу квитків віддали на потреби Збройним силам України.

Антоніо Лукіч
Режисер фільму Антоніо Лукіч, фото: Юлія Токар/Суспільне Харків

Філармонія у Харкові відновила свою роботу

8 квітня харківська філармонія відновила свою роботу. Понад рік, від початку повномасштабного вторгнення, зали філармонії були закритими для глядачів.

Харківська філармонія розклад
Харківська обласна філармонія відновила роботу 8 квітня. Фото: Суспільне Харків

Печенізькій громаді передали корм для тварин

Майже 50 тонн кормів для курей і свиней отримала Печенізька громада на Харківщині від продовольчої та сільськогосподарської організації ООН. Допомогу роздали понад 400 домашнім господарствам на деокупованій частині громади.

Свинка домашня
Фото: Суспільне Харків

У Харкові написали радіодиктант пса Патрона про мінну небезпеку

4 квітня у Харкові долучилися до написання радіодиктанту про мінну небезпеку від пса Патрона. У локацію на вокзалі прийшли близько 20 школярів, розповіла харківська координаторка проєкту від дитячого фонду ООН UNICEF Марина Дудніченко.

Пес Патрон диктант
У Харкові пишуть радіодиктант про мінну небезпеку. 4 квітня 2023 року. Фото: ДСНС Харківщини

Читайте також

Затоплений Краматорськ, евакуація з Бахмута та робота військових медиків. Тиждень війни у фото

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок