Вибори мера Харкова: апеляційний суд втретє відмовив "Опорі", у Добкіна — ще дві апеляції

Вибори мера Харкова: апеляційний суд втретє відмовив "Опорі", у Добкіна — ще дві апеляції

Вибори мера Харкова: апеляційний суд втретє відмовив "Опорі", у Добкіна — ще дві апеляції
. Опора/Facebook

Другий апеляційний адміністративний суд в Харкові відмовив "Опорі" у перерахунку голосів на виборчих дільницях Новобаварського району, де спостерігачі виявили розбіжності у кількості голосів на користь Ігоря Терехова. В суді триває розгляд скарг кандидата у мери Харкова Михайла Добкіна.

Третю і останню апеляційну скаргу "Громадської мережі "Опора" за результатом виборів суд відхилив 11 листопада близько 14:00, повідомив кореспондент Суспільного. Координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко каже, що суд констатує розбіжність, але відмовляє у перерахунку з формальних причин.

"Слухання показало, що судді не хочуть брати на себе відповідальність за доведення того, які голоси точно були віддані за яких кандидатів. Відмовили за формальними вимогами, мовляв, якщо ми хотіли б щось оскаржити, то мали це робити до моменту здачі документації, але наше порушення було зафіксоване після того, як документація була здана", — сказав Суспільному Микола Зінченко.

"Далі будемо співпрацювати з Нацполіцією за розслідуванням стосовно фальсифікацій", — додав він.

Вибори мера Харкова: апеляційний суд вкотре відмовив "Опорі", у Добкіна — ще дві апеляції
Суспільне Харків

Вибори мера Харкова: апеляційний суд вкотре відмовив "Опорі", у Добкіна — ще дві апеляції
Суспільне Харків

Від імені кандидата у мери Михайла Добкіна до апеляційного суду надійшло близько 20 скарг, розказав Суспільному представник кандидата Артур Мартін. Суду залишилося розглянути дві скарги, за рештою позовів вже відмовили.

"Наша команда подала близько 70 позовів [до суду першої інстанції] та близько 20 скарг до апеляційного суду. Ми просили суд перерахувати голоси на тих дільницях, де були сфальсифіковані протоколи комісій. Суд не почув наших аргументів. Ми вимагали, щоб суд відправив матеріали до поліції, але суд цього не зробив, нам самим довелося звертатися до поліції. 132 дільниці — це позови, де ми виявили порушення транспортування, розпакування документів. Що стосується підробки, вона відбувалася на 65 дільницях", — сказав Мартін.

Представники районних ТВК, а також третьої особи — Ігоря Терехова, якого міська ТВК визнала обраним, у суді заперечували фальсифікації.

Читайте також: Харківська міськрада збирається на позачергову сесію

Що відомо

  • 31 жовтня 2021 року у Харкові відбулися позачергові вибори Харківського міського голови, призначені у зв'язку зі смертю Геннадія Кернеса.
  • На виборах 31 жовтня у Харкові проголосували 28,29% виборців.
  • Харківська міська ТВК оголосила результати виборів 1 листопада: за даними ТВК, 50,66% голосів набрав Ігор Терехов.
  • Суд після виборів: представникам Добкіна відмовили у позовах до районних ТВК.
  • Суд першої інстанції не задовольнив скарг "Опори": спостерігачі звернулися до апеляційного суду. Апеляційний суд відмовив у скарзі щодо можливих фальсифікацій в Основ'янському районі та у Холодногірському районі.
На початок