На виборах у Харкові проголосували 28,29% виборців — остаточна явка

На виборах у Харкові проголосували 28,29% виборців — остаточна явка

Доповнено
На виборах у Харкові проголосували 28,29% виборців — остаточна явка
Суспільне Харків

На позачергових виборах міського голови у Харкові проголосували 28,29% виборців.

Такі дані на брифінгу ввечері 31 жовтня озвучила голова Харківської ТВК Олена Матвієнко.

"Маємо на 20:00 таку інформацію: про кількість виборців, включених до списку виборців на виборчих дільницях — це 1 млн 19 тис. 175 виборців. Кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на момент закінчення голосування, — це 288 336", — сказала Матвієнко.

За її словами, близько 9 тисяч виборців були внесені у списки голосування вдома: "У нас є інформація щодо близько 9 тисяч, які були внесені у витяги з протоколів щодо голосування на дому".

Доповнено 22:15. Вдень 31 жовтня секретарка міської ТВК Кристина Мішустіна повідомляла, що на 14:00 до списку виборців внесено 1 млн 17 тис. 584 виборців. Суспільне уточнило у голови ТВК Олени Матвієнко, чому ввечері виборців стало більше на понад 1,5 тис.

"Це так нам передають інформацію дільничні комісії... Була десь помилка, мабуть, в передачі інформації, тому що інформація передається телефонним зв'язком", — відповіла Матвієнко.

"Нам передають інформацію тричі на добу про кількість виборців, внесених до виборчих списків. Передають дільничні комісії. Вони мають списки, не районна і не міська. Це теж така цифра, приблизна.. Ми тільки зможемо сказати, коли побачимо протоколи. У протоколах ДВК буде занесена цифра про кількість виборців на цій виборчій дільниці та кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці", — пояснила голова міської ТВК.

Вона також зазначила, що кількість виборців у реєстрі змінювалася: "На 13 число була одна цифра, на 27 друга, на 31 третя цифра: люди додаються до виборчого списку, вибувають".

Що далі

За словами Матвієнко, міська ТВК почала безперервне засідання. "Чекаємо протоколів про підсумки голосуванні від районних в місті Харкові територіальних виборчих комісій", — повідомила Матвієнко.

Перші протоколи члени ДВК мають доставити до районних ТВК, після чого районні ТВК складають протоколи про підсумки голосування в районі. "Тільки потім протоколи про підсумки везуть до Харківської міської територіальної виборчої комісії, і Харківська міська ТВК встановлює результат вибрів", — пояснила голова ТВК.

Жодної скарги про порушення виборів до міської ТВК не надходило, уточнила Матвієнко.

Коли саме підсумують результати голосування, в ТВК не прогнозують. За досвідом попередніх кампаній очікують, що після 00:00 перші ДВК повезуть до районних ТВК.

"На 8:00, я думаю, ми будемо мати результати, скільки ДВК привезли свої протоколи до районних у місті Харкові виборчих комісій", — повідомила Матвієнко.

Нагадаємо, у 2020 році під час місцевих виборів проголосували 31,3% виборців, на мерських виборах у 2015 проголосували 42,41% виборців.

Читайте також: До 13:00 у Харкові встигли проголосувати 12,8% виборців
На початок