Перейти до основного змісту
"Це про вшанування пам'яті, його подвиг". Зареєстрували петицію про присвоєння звання Героя України Степану Чубенку

"Це про вшанування пам'яті, його подвиг". Зареєстрували петицію про присвоєння звання Героя України Степану Чубенку

Степан Чубенко
Вбиитий російськими бойовиками Степан Чубенко. Донецька ОВА

Звання Героя України просять присвоїти посмертно Степану Чубенку з Краматорська, 16-річного юнака в 2014 році вбили російські бойовики за проукраїнську позицію. Петицію до президента зареєстрували 11 квітня.

Її опублікували на сайті офіційного інтернет-представництва президента України.

Петицію створив Сергій Горбатенко. На момент виходу публікації вона набрала понад 750 підписів.

Петиція про присвоєння звання Героя України Степану Чубенку, закатованого бойовиками
Скріншот з сайту, де розміщена петиція про присвоєння звання Героя України Степану Чубенку, закатованого бойовиками. Електронні петиції

Звання Героя України, за словами матері вбитого юнака, це — про вшанування пам'яті Степана, його подвигу.

"Я дуже вдячна Сергію Горбатенку, який створив цю петицію, щоб допомогти привернути увагу до цього питання. Дуже вдячна тим, хто поширює цю інформацію, підписує", — сказала у коментарі Суспільне Донбас телефоном Сталіна Чубенко.

11 років тому, 12 квітня 2014 року, російські бойовики захопили відділення міліції та будівлю виконкому у Краматорську, за її словами Степан був там.

"Стьопа був біля того відділку, бо це — його рідне місто, ніякого іншого прапора, крім синьо-жовтого він бачити не хотів. Тому біля виконкому ганчірку "ДНРівську", партизанська боротьба в окупації була у нього з друзями, вони проводили цю партизанську боротьбу", — розказала Сталіна Чубенко.

"Це визнання його державою, його життя, вчинків, його подвигу відмовитися стати зрадником України і йти воювати проти українців. Це вшанування пам'яті, щоб оцінили власне його подвиг. Степан продовжує і зараз жити, допомагати, надихати і молодь пише роботи в Малій академії наук, які присвячують Степану", — розповіла мама Степана.

Що відомо про Степана Чубенка

  • Степан Чубенко народився в Краматорську, навчався в ЗОШ № 12. З 6 років займався греко-римською боротьбою, призер обласних змагань, повідомляють на сайті Донецької ОВА. Хлопець був воротарем молодіжної команди ФК "Авангард".
  • У жовтні 2013 року брав участь у марші УПА в місті Київ, також організовував проукраїнські мітинги у Краматорську, організовували акції з протидії проведенню незаконного референдуму під час окупації міста проросійськими бойовиками.
  • Наприкінці липня 2014 року Степана Чубенка затримали бойовики "ДНР", коли хлопець повертався з Києва до Краматорська. Хлопця катували та вбили за проукраїнську позицію під Донецьком. За втручання його матері, Сталіни Чубенко, тіло Степана повернули до Краматорська через 3,5 місяці.
  • За підозрою у вбивстві слідчі встановили трьох бойовиків батальйону "Керч" — Юрія Москальова, Вадима Погодіна та Максима Сухомлинова.
  • У 2017 році Торецький міський суд виніс бойовикам заочний вирок у вбивстві.
  • На честь Степана Чубенка у Краматорську щорічно проводять футбольні турніри пам’яті.
  • У серпні 2021 року школу, у якій навчався Степан, назвали на його честь. Це ліцей №12 міста Краматорськ.
  • У грудні 2021 року в Краматорську в Саду Бернацького відкрили пам’ятник Степану Чубенку, якого катували та вбили проросійські окупанти у 2014 році. Відкриття пам'ятника присвятити до Всесвітнього дня футболу. Пам’ятник Степану у повний зріст зроблений із граніту.
  • Посмертно Степана Чубенка було нагороджено державними й недержавними відзнаками: орденом "За мужність" ІІІ ступеня; орденом "Народний Герой України"; медаллю "За жертовність і любов до України"; пам’ятним нагрудним знаком "Кров за Україну".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок