4 квітня поетеса, музикантка та бойова медикиня з Луганщини Єлизавета Жарікова презентувала кліп на пісню "Що робить нас живими". Це її спільна робота з гуртом "Темна Матерія". Трек вже доступний на YouTube.
Про це військовослужбовиця повідомила у Facebook.
Як розповіла Єлизавета "Мураха" Жарікова Суспільне Донбас, це її перша колаборація з гуртом "Темна Матерія". Працювати над треком вони почали торік, коли жінка потрапила до лікарні.
"У 2023 році я отримала поранення, але в стрій повернулася зарано. Під час навчань "з броні на броню" у повній екіпіровці та з повним медичним рюкзаком я невдало зістрибнула і поламала коліно. Після чого два місяці лікувалася й відновлювалася", — розповіла Єлизавета.
Тоді вони записали пісню. Кліп знімали під час її відпусток. Натомість багато часу забрав монтаж, ділиться музикантка.
"Довго зводили. Одразу був такий запал, я всім дзвонила — розповідала. Потім почалися складнощі та й мені було не до того у війську. Трохи перегоріла. А ось сьогодні настрій піднесений, ця прем'єра, як ковток свіжого повітря", — каже Жарікова.
Це її не перший кліп, додає вона, але попередній був ще у 2017-2018 роках.
Текст, музика, фортепіано, вокал, калімбаКалімба — це африканський щипковий музичний інструмент, який складається з дерев’яного корпусу та металевих язичків, по яких грають великими пальцями. Тому її ще називають "піано для пальців" або "thumb piano". — Єлизавети Жарікової. Аранжування — Юрія Шакалова, він же виступив і саунд-продюсером.
"Пісня написана у 2022 році. Дописувала її вже під час першої бойової ротації під Бахмутом на укулелеУкуле́ле — це маленький струнний музичний інструмент, схожий на гітару, але з м’якшим, дзвінким звучанням., тому що в мене з собою не було синтезатора. Калімба теж звучить у цій пісні. У кліпі її немає, бо я її забула тоді, але вона там звучить", — розказала Єлизавета Жарікова.

Як зазначила виконавиця, нитки у кліпі до пісні "Що робить нас живими" несуть символічне значення — це зв'язки з тим, що нас тримає і "робить нас — нами".
"Що робить нас живими в часі й просторі, де смерті забагато, де вона хоче взяти гору? Історії, що розкручуються ниточками. Люди, які вірили й вірять в нас, коли ми самі не даємо собі жодного шансу. Ми втрачаємо зв'язки, коли, наприклад, йдемо у військо. Але з нами завжди — любов. Любов — це ті нитки, які нас пов'язують з найріднішими, навіть, якщо їх вже немає серед живих, та роблять нас такими, які ми є", — наголосила Жарікова.
Режисерка-постановниця відео — Анастасія Ковальчук.
Єлизавета Жарікова: про Луганщину, творчість та війну
Народилася Жарікова в селищі Айдар Луганської області (колишня назва — Новопсков). Там навчалася в музичній школі. Ще в підлітковому віці почала писати вірші. Закінчила Сіверськодонецький музичний коледж по класу: фортепіано. Через хворобу змінила фах і здобула другу освіту — філологині.
"Я занурилася в українську культуру і через літературу зацікавилася історією. Таким чином, з мисткині, яка не цікавиться політикою, стала громадською активісткою і долучилася до акцій на захист української мови. Це був 2010 рік, якраз прийняли закон Колесніченка-Ківалова", — розповіла Єлизавета.
Під час навчання в магістратурі брала активну участь в Революції Гідності. Працювала викладачкою української мови та літератури, давала вроки фортепіано. Також виступала разом з гуртом "Поророка", грала як сесійний музикант з іншими гуртами, має власний музичний проєкт.

Приєдналася до війська 25 лютого 2022 року, до того рік проходила вишкіл в ТрО.
Творчість на війні, зазначає вона, — це психотерапія, зв’язок з попередньою собою й реалізація, віднаходження сенсів, без яких важче робити щоденну роботу.
"Для того, щоб прочитати книжку або написати вірш потрібен лише телефон. З музичною творчістю важче. Відкрила для себе калімбу — невеликий інструмент африканського походження, дуже компактний і має приємне, заспокійливе звучання. Недавно придбала складаний синтезатор, який може довго працювати автономно, на батареї — таким чином можу грати між чергуваннями ще й на ньому".
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram