Нові книжки українських письменників Андрія Куркова та Єлизавети Жарікової опублікують у Франції та Польщі.
Про це повідомляє "Читомо" з посиланням на соцмережі авторів.
Андрій Курков поділився, що другий том "Щоденників про життя України під час російської агресії" на початку лютого вийде французькою мовою.
А книжка Єлизавети Жарікової вже вийшла друком у Польщі: в жовтні 2024-го там опублікували її двомовну збірку поезій "Дим дитячих снів". Ці вірші авторка написала до та під час війни й військової служби.
"Я вам не розповідала про це, але в мене в жовтні вийшла книжка в Польщі. У підрозділі тоді були втрати, ми були на складному напрямку, тож не було настрою про це писати", — прокоментувала вона.
Поетка додала, що має намір видати українську збірку поезій, натхненних війною. Наразі таке видання не сформувалося концептуально: коли це станеться, Жарікова буде звертатися з рукописом до українських видавництв.
Хто такий Андрій Курков
Андрій Курков — український письменник, журналіст, кіносценарист. Був президентом PEN Ukraine. Він є автором понад 20 книг, серед яких як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков також є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів.
Книги письменника перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії). Також велику кількість його творів перекладено французькою та англійською.
Хто така Єлизавета Жарікова
Єлизавета Жарікова – українська поетка та співачка, яка з початку повномасштабного вторгнення приєдналася до лав ЗСУ.
Вірші Єлизавети друкувалися в альманасі "Скіфія", антології "Євромайдан. Лірична хроніка (Discursus)" і грузинсько-українському альманахові "Мова неба". Наприкінці 2021 року у видавництві "Смолоскип" вийшла збірка поезій "Мурахи Йоганна Себастьяна".
З 2017 року Єлизавета стала клавішницею та бек-вокалісткою інді-рок-гурту "Поророка".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]