Близько сотні котів та пів сотні собак вивезли з Костянтинівки, розповіла засновниця громадської організації "Команда зооволонтерів Лесі" Альона. Їхній притулок для тварин переїхав з Донеччини до Балаклії на Харківщині. Як облаштовуються на новому місці та якої допомоги потребують — читайте у матеріалі Суспільне Донбас.
Нову домівку для родини та ще й для півтори сотні чотирилапих Альона знайшла у Балаклеї на Харківщині.
"Тварини наші в захваті від того, що є багато місця для вигулу. У нас крайній будинок у селищі. Тут велика територія", — розказує жінка.
Як розказує зооволонтерка, на ділянці, яку вони придбали з чоловіком, крім будинку не було ніяких інших будівель, де можна було б розмістити тварин.
"На території немає жодної прибудови. Тут більше переживаємо не за себе, а за тварин. А разом з нами переїхало понад сто котів. Ми їм виділили одну кімнату в будинку, зробили їм там окремий вхід. Собакам зробили велику загорожу. Вони в нас всі майже привʼязані, лише один вольєр наразі побудували, назбирали грошей", — розказує Альона.
Собак у притулку наразі 46. Як розказує, жінка більшість з них до притулку привезли військові. Є собаки, яких збила машина, або вони були поранені під час обстрілу.

"У нас є собака з апаратом Ілізарова, яку ми врятували ще в жовтні. Вона була на перетримці у Краматорську. Зараз певно теж будемо збирати гроші на лікування. Бо вона вже довгий час з цим апаратом, і рана не загоюється", — розказує Альона.
За словами жінки, переїзд організовували самотужки. Тварин перевезти допомогли інші волонтерські організації.
"Організація "Український патріот" теж допомагала переїхати. Вони і зараз допомагають. Приїздять до нас раз на два тижні, допомагають будувати, привезти будівельні матеріали", — розказує Альона.
У Балаклії жінка вже встигла познайомитись з місцевими жінками, як також доглядають за котами, та ветеринарами.
"У нас кішка під час переїзду, яку принесли військові за кілька днів до переїзду, певно пережила стрес, і у неї стався викидень. Ми навіть не знали, що вона вагітна. І нам довелось зробити їй операцію. Лікарі нам зробили знижку. Лікування завжди дорого — це найперша проблема", — говорить Альона.
Наразі у притулку за тваринами доглядає Альона разом з чоловіком.
"Поки ми без роботи, то ми вдвох справляємось. Чоловік доглядає за собаками, а я — за котами. Мені б була допомога не зайвою: помити посуд для них, будиночки, туалети. У Костянтинівці я не могла знайти таку людину. Тут мої нові знайомі вже запропонували свою допомогу", — каже волонтерка.

Наразі єдина допомога, якої потребують волонтери — це купівля будівельних матеріалів аби побудувати вольєри для тварин.
"Ми раді, що сюди переїхали, раді за наших тварин. Вони реально тут посміхаються. Їм тут все подобається, а ми вже будемо підлаштовуватись під них. Як би не сумували за домом — все заради тварин. Єдине нам дуже важко фінансово, бо треба придбати будівельні матеріали для вольєрів", — розказує Альона.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram