У прифронтовій Костянтинівці у притулку для тварин ГО "Команда зооволонтерів Лесі" живуть пів сотні собак та 80 котів. Підопічних привозять військові з зон активних бойових дій, рятують і тих, кого покинули господарі. Корми та крупи дають благодійники та військові.
Як працює притулок для тварин у прифронтовому місті та чи планують через постійні обстріли евакуацію — розказала засновниця ГО "Команда зооволонтерів Лесі" Альона.
Відкривати прихисток, каже жінка, наміру не мала. Побудували його з чоловіком, аби вберегти підопічних під час обстрілів.
"Перша собака — це Леся. Її привіз військовий Олександр з Бахмута. Хворіла дівчинка. Ми її почали лікувати і ось так слухи розійшлися, що ми допомагаємо тваринам. Олександр почав нам привозити, інші військові також привозили тварин", — розповіла зооволонтерка.
Свою громадську організацію Альона так і назвала на честь першої собаки притулку — Лесі. Тварин з зон активних бойових дій рятують і привозять сюди військові.
Такса Нюша з Авдіївки.
"Їх з сестричкою хлопці привезли, сестричку ми не змогли врятувати, померла. А Нюша така дівчинка, вже стерильна. Вона в нас також була хвора, на крапельницях були в Краматорську", — згадує Альона.
Дають прихисток і тваринам, яких покинули господарі: котів та собак приносять місцеві жителі, розповідає волонтерка.
"Цих двох (кошенят — ред.) ми знайшли на трасі. Хлопці, які протягували інтернет, знайшли їх. Ми забрали. А цей котик в нас нещодавно, в районі залізничного вокзалу був приліт і котик впав з даху в приміщення кав'ярні".
Коти, які у прихистку нещодавно, спочатку живуть у вольєрах, розповідає жінка. Після стерилізації вони зможуть гуляти подвір'ям.
На руках у Альони кішка — Цукерочка.
"Зателефонували нам люди. Бабуся каже: "Альона, допоможіть будь ласка, військові знайшли кішку". А там кішка, що ледве в долоню міститься. Це, звичайно, дуже важка дитина. Ледве виходили. Нещодавно ці хлопці приїжджали, які нам її віддали, подивилися, яка кішка гарна стала та смаколики привезли".
Їжу, корми, смаколики для тварин в притулок привозять військові та благодійники. Щось доводиться купувати за власні гроші, каже зооволонтерка.
"У нас тут продукти в ящиках, тут і миші не заведуться. Бочка — бочкою, а у нас галети, корм, крупи зберігаємо тут", — показує зооволонтерка.
Через постійні обстріли, каже Альона, тварини нервують. Тому почали планувати евакуацію.
"Тварин нам допоможуть евакуювати волонтери, але проблема в тому, що немає за що евакуюватися. Найважче — це знайти гроші для купівлі території з будинком, тому що ми не хочемо, аби тварини жили окремо", — зазначила Альона.
Прилаштувати тварин у родини у прифронтовому місті не виходить, додає Альона. Тому шукають можливість виїхати з міста всі разом.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.