Перейти до основного змісту
Звільнення села Надія на Луганщині, обстріли Донеччини. Головні новини регіону 23 березня

Звільнення села Надія на Луганщині, обстріли Донеччини. Головні новини регіону 23 березня

Онлайн
Родинське, Донеччина, 17 березня 2025 рік
Пошкоджена квартира від обстрілів РФ у Родинському Донецької області, 17 березня 2025 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Останні новини Донецької та Луганської областей 23 березня 2025 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або WhatsApp.

Всі новини попереднього дня — 22 березня 2025 року.

Директорку маріупольської школи підозрюють у співпраці з російськими окупантами

Про це йдеться у повідомленні про підозру, яке оприлюднене на сайті Офісу Генерального прокурора України.

"Не пізніше 20 липня 2023 стала виконуючою обов’язки директора маріупольської школи № 21. Вона впроваджує стандарти освіти держави-агресора у закладах освіти. Вона формує фонд оплати праці, затверджує структуру та штатний розпис освітньої установи. Вирішує кадрові, адміністративні, фінансові, господарські та інші питання відповідно до статуту навчального закладу. Здійснює підбір та розміщення кадрів. Забезпечує встановлення заробітної плати працівників освітньої установи, у тому числі надбавок тощо", — йдеться у підозрі.

За даними ОГПУ, її підозрюють за ч. 3 ст. 111-1 КК України — колабораційна діяльність. Жінці загрожують виправні роботи на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

"Вони були унікальними". Співробітниця Центру імені Куїнджі — про вкрадені Росією експонати, війну, Маріуполь

Переселенка з Маріуполя Ольга Юр — колишня співробітниця маріупольського Центру сучасного мистецтва і культури імені Куїнджі. Близько трьох тисяч експонатів її закладу, якими так дбайливо опікувалися вони з колегами, говорить музейниця, — згоріли або викрадені окупантами. Ольга живе надією коли-небудь повернутися у Маріуполь під українським прапором.

Що сталося з експонатами центру, де вона працювала, а також про те, як склалося її життя через три роки після переселення, Ольга — розповіла Суспільне Донбас

Звільнення села Надія на Луганщині, обстріли Донеччини. Головні новини регіону 23 березня
Переселенка з Маріуполя Ольга Юр, Дніпро. Суспільне Донбас/Юлія Підгола

На Донеччині будуть пориви вітру

Про це повідомили у ДСНС Донецької області.

"За повідомленням Українського гідрометеорологічного центру, на території Донецької області 24 березня очікуються пориви вітру 15-20 м/с (I рівень небезпечності, жовтий)", — уточнили у ДСНС.

Як служить на Донеччині донька військового — медикиня 81-ї бригади ДШВ

"Всі тяжкі, вони у супроводі лікарів-анестезіологів, всі доїжджають у лікарні. І здебільшого, навіть більше 85 відсотків всі — виживають. Дуже багато втрат тих, кого я знала особисто, є й офіцери, які загинули, тому що були безпосередньо на фронті", — розповіла фельдшерка 81-ї окремої аеромобільної Слобожанської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ Ольга.

Медикиня у війську — із 19 років. Донька військового — її позивний на честь батька — "Олександрівна". Чотири роки тому, каже, одразу після закінчення коледжу, вона підписала контракт. Перші дні повномасштабної війни застали її на Луганщині. Зараз служить на Донеччині, поблизу Часового Яру.

Про те, як змінилася за три роки війна, які найтяжчі виклики стоять перед бойовими медиками зараз Ольга — розповіла в інтерв'ю Суспільне Донбас

Російська армія обстріляла Покровськ — загинула одна людина ще одна людина поранена

Про це у Facebook 23 березня повідомила Донецька обласна прокуратура.

В облпрокуратурі також розповіли, що під час обстрілу міста Покровськ загинув 76-річний пенсіонер, який був на вулиці.

"Також зазнав тілесних ушкоджень містянин 69 років – у нього діагностували мінно-вибухову травму та осколкові поранення", — деталізували у прокуратурі області.

В прокуратурі уточнили, що тип зброї встановлюють.

За даними Донецької обласної прокуратури, правоохоронці відкрили провадження ч. ч. 1, 2 ст. 438 КК України — воєнні злочини.

Три золота, срібло та два рекорди України: важкоатлети з Луганщини виступили на чемпіонаті

Про це у Facebook розповів начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

"У Хусті, що на Закарпатті, завершився чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 17 років, та серед юніорів до 20 років", — уточнив Лисогор. За даними Лисогора, Сергій Котелевський у ваговій категорії до 81 кг серед юнаків до 17 років здобув три золоті нагороди, встановивши два рекорди України – у ривку — 146 кілограмів та сумі двоборства — 313 кілограми. "В’ячеслав Ктітарев у ваговій категорії до 81 кілограм серед юніорів до 20 років виборов срібну нагороду в ривку з результатом 130 кілограмів, але у сумі двоборства зупинився за крок до п’єдесталу, ставши четвертим із результатом 291 кілограм", — написав Лисогор.

"Кому "гниле корито", а кому — "ластівка". Як швидко механіки 111-ї бригади лагодять військову техніку

"Є у нас машина, її називають "Лисичанка", тому що вона з Лисичанська. Кожен водій сідає за машину і називає її по-своєму. Хтось називає "гниле корито", а хтось — "моя ластівка", — говорить механік "Цвях".

Механіки логістичного підрозділу 111-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ на позивні "Цвях" та "Механік" ремонтують техніку, яка вийшла із ладу. Лагодять від танків і броньованих машин до вантажівок і легковиків. Працюють, говорять, як поблизу зони бойових дій, так і в тилу. Розповідають, що почуваються трохи лікарями: бойові ураження машин схожі на поранення, а амортизаційні — на вікові хвороби людей.

Про найскладніше в ремонті військової техніки та свої особисті історії — бійці-майстри розповіли Суспільне Донбас

"Обов'язково на ланах заквітнуть соняхи й зберемо пшеницю". Голова громади розповіла про звільнене село на Луганщині

У звільненому 23 березня 2025 року селі Надія Луганської області не було мирних жителів й до повномасштабного вторгнення. На землях населеного пункту аграрії обробляли землі. Село опинилось під російською окупацією на початку березня 2022 року.

Про це Суспільне Донбас у телефонній розмові розповіла начальниця Коломийчиської сільської військової адміністрації Сватівського району Галина Радченко.

"Там не було людей, там тільки земля, фермери землю обробляли, там ставочок чудовий, люди рибалили, запускали товстолоба, щоб свіжу рибу можна було купляти. Цінність у тому, що чудові чорноземи на нашій землі, село мальовниче у свій час було. Між Надією та Райгородкою була купальня на Водохреща, гарно все зроблене, люди приїжджали проводити обряд", — розповіла голова громади.

"Це дуже гарна новина, приємна. Такі сили докладають наші хлопці, що неймовірно, за цю землю, де нема навіть людей. Тобто вони (російські війська — ред.) стирають з лиця землі, це ж вони замінували там все, і палили, і кидали. Ми підтримуємо Збройні сили, вони вселяють віру, надію у перемогу, у звільнення територій, обов'язково повернення. Ми ті землі будемо обробляти, обов'язково на ланах заквітнуть соняхи й зберемо пшеницю, щоб годувати нашу Україну і не тільки".

До повномасштабного вторгнення у Коломийчиській громаді проживали до трьох тисяч жителів, уточнила вона.

"Коли почалось повномасштабне вторгнення, люди ж залишались на своїй території, під'їхали внутрішньо переміщені особи з Донбасу, бо там були зокрема, у Рубіжному, активні бойові дії, а потім коли Харківська операція почалась, люди почали виїжджати. ЗСУ зайшли у Стельмахівку", — розказала Галина Радченко.

За даними СВА, на лінії фронту, у селі Коломийчиха наразі залишаються двоє людей з усієї громади.

"В Україні, ті хто дали за себе знати, звернулися за допомогою ми зареєстрували їх, внесли у свої списки, у нас 315 людей. Більшість — на Харківщині", — розповіла очільниця громади. Інші жителі або лишилися в окупації в Луганській області, або виїхали за кордон.

"У березні виїхала родина за кордон зі Сватового, вони до цього проживали у Стельмахівці нашої громади. Четверо людей, одна дитина навчалася у нашому ліцеї, бідна викручувалась в окупації, виходила на зв'язок, а тепер вже буде працювати. Така тенденція є: і в Латвії, Литві, Польщі, Німеччині тощо. Десь половина на окупованій території залишилася, але вони поїхали углиб Луганщини, ближче до Мілового, деякі були в Росії, але всі поверталися, і більшість у Сватовому".

Окупанти обіцяють жителям, що "скоро вони звільнять Стельмахівку, Коломийчиху і ви зможете заходити землю обробляти", сказала очільниця громади.

"У нас же територія майже вся зруйнована. Нічого, ми будемо все відновлювати, дай Боже сили хлопцям, щоб вони їх витіснили. Ми — українці, ми так любимо свою землю. Наша Сватівщина ніколи не скомпроментувала себе у цьому напрямку і люди своїми силами виходили на акції протесту. А чим не протест, коли відмовлялися йти на співпрацю (з окупантами — ред.). У нас сільські директори по Сватівщині в основному всі відмовилися, одиниці пішли до них на співпрацю, таким чином зірвали освітній процес у 2022 році, не дали їм дітей одурманити. Я в минулому директор Стельмахівської гімназії. Вони їх ледве стягнули на 1 вересня 2022-2023 навчальних років. Там навіть книжки українські не встигли попалити, вони їх винесли десь там у коридор склали, на цьому й обмежилися, бо 10-11 вересня вже вони тікали зі школи як перелякані, бо ЗСУ вже були фактично поруч".

Стельмахівській гімназії у 2026 році виповнилося б 100 років, але наразі вона знищена російськими військовими, уточнила голова сільської адміністрації.

Очільника міськгазу з Донецької області Ігоря Русанова відзначили медаллю за оборону Бахмута

Про це у Facebook повідомив Донецькоблгаз.

"Начальника Костянтинівського та Артемівського управління газопостачання та газифікації АТ "Донецькоблгаз" Ігоря Русанова відзначили медаллю за особисту мужність, стійкість і рішучість, проявлені під час виконання службових обов’язків у надзвичайно складних умовах війни, за активну особисту участь у заходах із забезпечення оборони Бахмута", — йдеться у повідомленні облгазу.

За даними пресслужби облгазу, Ігор Русанов має понад 21 рік досвіду в газовій галузі. Працював головним інженером Єнакієвського управління по газопостачанню та газифікації (УГГ). З липня 2012 року очолював Артемівське УГГ.

"В умовах активних ворожих обстрілів до останнього зміг утримати стабільне газопостачання Бахмуту, Часового Яру, Торецька та інших населених пунктів. З вересня 2022 року є начальником Костянтинівського УГГ", — повідомили в облгазі.

На окупованій Донеччині зросла смертність серед літніх людей — рух "Жовта стрічка"

Про це 23 березня повідомив у Telegram рух "Жовта стрічка".

"В "ДНР" зростає смертність серед людей похилого віку. Медики, які залишилися в місті, пояснюють це дефіцитом ліків – особливо для людей із серцевими хворобами, діабетом та гіпертонією. Офіційно окупаційна влада проблему не визнає. У звітах причини смерті записують як "вік", "старість", "загострення хронічних хвороб" – тобто розмиті формулювання без уточнень", — йдеться у повідомленні руху "Жовта стрічка".

Також рух публікує наступну пряму мову:

"Нещодавно померла сусідка. 66 років. Причиною смерті написала "старість", хоча померла вона фактично через зневоднення і антисанітарію — мала сильний артрит, жила сама, не могла спускатися кожного дня з 12 поверху, щоб отримати воду. А з крана води у нас в будинках немає з вересня 2023 року."

У Краматорську станція переливання крові потребує донорів І та ІІІ груп з негативним резус-фактором

Про це повідомила міська рада у Telegram.

Станція заготовляє компоненти крові, які рятують життя пацієнтів лікарень усієї Донеччини, уточнили в міській раді.

"Наразі є потреба всіх груп крові, але особливо гостра — І та ІІІ груп з негативним резус-фактором".

Станція переливання крові у Краматорську працює з понеділка по п'ятницю, забір компонентів крові здійснюється з 08:00 до 12:00 (телефон для довідок — 099-297-19-91).

Українські військові звільнили населений пункт Надія на Луганщині

Про це повідомили у Telegram 3-ї окремої штурмової бригади.

Загальний обсяг звільнених від окупантів територій — три квадратних кілометри, зазначили у бригаді. За даними 3-ї ОШБр, військова операція тривала 30 годин.

"Взяття Надії вартувало противнику двох місяців зусиль і двох стертих в «нуль» механізованих полків — 752-го та 254-го 20-ї армії РФ", — сказав командир третього армійського корпусу Андрій Білецький.

Путін хоче витіснити з окупованих територій українців, які не отримали російські паспорти — Міноборони Британії

Указ Володимира Путіна щодо правового статусу українців спрямований на витіснення з тимчасово окупованих територій тих, хто відмовляється отримати російський паспорт.

Про це 22 березня повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

Указ, згідно з яким громадяни України, які "перебувають без законних підстав" у Росії, зобов’язані виїхати до 10 вересня 2025 року або ж "легалізуватися", опублікували на порталі правової інформації Росії 20 березня.

"Указ Путіна майже напевно має на меті примусити виїхати з окупованої Росією української території громадян України, які відмовляються приймати російські паспорти та громадянство. Путін і російське вище керівництво продовжують переслідувати політику русифікації на незаконно окупованій українській території, що є частиною довготривалих зусиль, спрямованих на винищення української культури, ідентичності та державності", — йдеться у повідомленні Міноборони Британії.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що не визнаватиме російські паспорти, які українці з тимчасово окупованих територій можуть отримати за новим указом президента Росії Володимира Путіна. Про це на брифінгу 21 березня заявив речник МЗС Георгій Тихий.

За його словами, ті українці, які зараз перебувають на ТОТ, мають діяти, виходячи з власної безпеки. Україна не визнаватиме їхню російську "легалізацію", вони залишаються громадянами України.

"Ми закликаємо українців, які перебувають на ТОТ, повернутися на підконтрольну Україні територію", — сказав Тихий.

Він також повідомив, що Україна звертається до Міжнародного кримінального суду з вимогою взяти цей указ як доказ у справі "Україна проти Росії".

4 043 удари по лінії фронту та житловому сектору завдали російські війська по Донеччині за добу

Про це повідомила поліція Донеччини на сайті.

Армія РФ атакувала Добропілля, Костянтинівку, Краматорськ, Покровськ, Слов'янськ, Торецьк, Довгу Балку, Малинівку. Пошкоджені 63 цивільних об'єкти, з них 56 житлових будинків.

П'ять ударів російська армія завдала по Покровську — загинули троє людей, ще двоє поранені. Руйнувань зазнали багатоквартирний і приватний будинки, автомобілі.

На Краматорськ війська РФ скинули три авіабомби "ФАБ-250" — травмована людина, пошкоджені щонайменше 30 приватних осель.

По Слов'янську армія РФ вдарила "ФАБ-250" з модулем УМПК — поранена людина. Внаслідок удару постраждали 22 приватних будинки, 4 автомобілі.

У Добропіллі внаслідок влучання БпЛА пошкоджені 2 оселі та автомобіль.

У Донецькому Миколаївської громади загинула людина, пошкоджені три багатоповерхівки і приватний будинок

Про це повідомив начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін у Facebook.

Жителі Рубіжного, які потребують госпіталізації, мають проїхати майже 60 км до Старобільська, щоб отримати допомогу

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор у Telegram.

"У Рубіжному місцеве населення скаржиться на рівень медицини. Він залишається стабільно низьким упродовж майже трьох років окупації. В місті вкрай не вистачає спеціалістів. Є проблеми із викликом швидкої допомоги. А при потребі госпіталізації необхідно подолати майже 60 км до Старобільська, якщо там приймуть".

Так звана народна рада "ЛНР" ухвалила закон, згідно з яким пріоритетне право на користування житлом, яке пройшло процедуру "націоналізації" у жителів, хто виїхав з окупованої території, надаватиметься працівникам житлово-комунального господарства

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор у Telegram.

На думку окупантів, як зазначив Лисогор, це підвищить соціальну привабливість професії та популяризує її. "Тобто, стимулюватиме населення до роботи у сфері ЖКГ, де трапляються регулярні випадки багатомісячної заборгованості із виплати зарплати", — написав він.

"Тож, працівники сфери ЖКГ в "ЛНР" зможуть претендувати на "віджату" нерухомість слідом за суддями, співробітниками слідчого комітету, інших силових структур РФ. Можливо, щось їм і залишать".

Військові РФ чотири рази обстріляли Покровськ за добу

Про це повідомила МВА у Facebook.

"Минула доба була важкою для Покровської громади: російські обстріли забрали життя мирних мешканців".

О 12:40 22 березня російський снаряд влучив у перехрестя у східній частині Покровська, внаслідок чого загинув чоловік, поранена жінка — у неї діагностоване уламкове поранення лівої грудної клітини та лівого плеча. Також пошкоджений автомобіль.

О 13:30 російські окупаційні війська завдали удару по північній частині Покровська.

В результаті обстрілу:

  • загинув чоловік;
  • поранена жінка.

О 15:00 армія РФ обстріляла м-н "Південний". Наслідки:

  • пошкоджений багатоквартирний будинок.

О 18:00 російські окупаційні війська обстріляли північ міста. Через обстріл:

  • поранений житель Мирнограда — у нього уламкове поранення правої руки;
  • пошкоджено вантажне авто.

Російська армія увечері обстріляла Слов'янськ

Про це повідомив начальник МВА Вадим Лях у Facebook.

Він розповів, що близько 22:00 22 березня армія РФ вдарила ФАБами, влучання зафіксували у мікрорайоні Черевківка.

Через обстріл поранена одна жінка, пошкоджені більше 20 приватних будинків, автівки, уточнив начальник МВА.

Троє людей загинули, ще четверо дістали поранення від обстрілів РФ Донеччини за добу

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.

За його даними, загинули жителі Покровська, поранені люди у Краматорську, Покровську та Слов'янську.

3115 людей на Донеччині загинули від обстрілів від початку повномасштабного вторгнення РФ, ще 6866 людини дістали поранення, без урахування жертв у Волновасі та Маріуполі, які поки неможливо підрахувати, повідомили в ОВА

Прогноз погоди на 23 березня у Донецькій області: хмарно з проясненнями та без опадів

У неділю, 23 березня, у Донецькій області буде хмарно з проясненнями. Синоптики прогнозують, що опадів цієї доби не буде.

Про це йдеться на сайті Українського гідрометеорологічного центру.

"Вночі вітер південно-східний від 5 до 10 метрів на секунду, вдень вітер південно-східний від 7 до 12 метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 0 градусів до 2 тепла.
  • вдень від 11 градусів тепла до 13.
Топ дня
Вибір редакції
На початок