Перейти до основного змісту
"Залітаємо у тили". Як працює безпілотний літак екіпажу розвідників "Азов" на Торецькому напрямку

"Залітаємо у тили". Як працює безпілотний літак екіпажу розвідників "Азов" на Торецькому напрямку

Ексклюзивно

Розвідники з 12-ї бригади Нацгвардії України "Азов" працюють на Торецькому напрямку. За десять хвилин збирають "літак" та відправляють його глибоко в тил росіян. Займаються розвідкою та виявленням ворожих позицій в тилу, потому направляють туди вогонь. Як працює екіпаж на розвідувальному безпілотнику — у репортажі Суспільне Донбас.

Оператор БпЛА 12 бригади НГУ "Азов" "Мураха" в "Азові" нещодавно, раніше працював у ІТінформаційні технології сфері. Він показує БпЛА літакового типу, який готує до роботи: "З денною камерою, використовується для розвідки, коригування артилерії. Зараз я його збираю, закручую усі замочки".

"Мураха" оператор БпЛА 12 бригади НГУ "Азов" Донецька область
Оператор БпЛА 12 бригади НГУ "Азов" "Мураха", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Каже, коли збирає "літак", все проговорює, аби нічого не забути.

"Сам літачок хвилин від 5 до 10 збираю, якщо там є якісь нюанси, щось не підключається, то довше, а так загалом до 10 хвилин. Антени теж хвилин 10, "наземка" теж хвилин 10, тобто пів години", — говорить "Мураха".

"Мураха" оператор БпЛА 12 бригади НГУ "Азов" Донецька область
Оператор БпЛА 12 бригади НГУ "Азов" "Мураха", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Безпілотник складають та тестують на землі, потому його переносять до катапульти.

Безпілотник літак Торецький напрямок Донецька область
Безпілотний літак, 12 бригади НГУ "Азов", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Після запуску ним керують за допомогою ноутбуків з бліндажа. Командир екіпажу БпАК на позивний "Фома" розповідає: задачі виконують різні.

"Будь-то штурми, будь-то просто розвідка на виявлення російської артилерії, яка дуже сильно дошкуляє нашій піхоті. Тобто ми залітаємо у самі тили, шукаємо "Гради", або ствольну артилерію, передаємо координати в онлайн-режимі на пункт управління і тоді вже вирішується питання про завдавання удару", — розповідає командир екіпажу БпАК "Фома".
"Фома" командир екіпажу БПАК 12 бригади НГУ "Азов" Донецька область
Командир екіпажу БПАК 12 бригади НГУ "Азов" "Фома", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Цей комплекс має гарну дальність польоту та камеру спостереження, каже "Фома".

"Зараз ми літаємо на достатній віддаленості, бачимо, періодично проїжджають по дорозі військові машини росіян. Ми таким чином можемо просто продивлятись їхні місця дислокації. У нас зона відповідальності — ми можемо долетіти до Донецька. Я думаю, що для окупантів це буде трішки сюрпризом. Але зона відповідальності поки що там, де ми зараз є", — каже "Фома".

На Торецькому напрямку "Фома" більше пів року, каже, бачив, як змінювалось місто.

"Про Торецьк що взагалі казати, це можливо той самий Бахмут, тільки він менший за Бахмут. Немає ні комунікації, людей, я не знаю, ті ж самі "ждуни" можливо залишилися", — говорить "Фома".
12 бригади НГУ "Азов" літак Донецька область
Безпілотний літак, 12 бригади НГУ "Азов", Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Після виконання бойових завдань та проведення розвідки в тилу росіян, літак повертають назад.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.

Топ дня
Вибір редакції
На початок