Вісім жінок-ветеранок, яких звільнили з полону восени 2024 року, пройшли курс психоемоційного відновлення на ретриті від Lviv Habilitation Center. Серед учасниць — захисниці Маріуполя, що провели у російських в'язницях два з половиною роки.
Lviv Habilitation Center спільно з психологинею та військовою лікаркою ЗСУ Мар'яною Мамоновою, а також службою супроводу "Азова" склали програму відновлення для жінок, які повернулися з полону. Тривала вона протягом трьох місяців, розповіла Суспільне Донбас керівниця проєкту та очільниця абілітаційногоАбілітація – це процес відновлення функцій та навичок людини після хвороби, травми чи інвалідності. Цей процес спрямований на досягнення максимально можливого рівня самостійності та якості життя. Абілітація включає в себе вироблення нових навичок, навчання людини, як пристосуватися до дієвих обмежень та розвитку компенсаторних стратегій. хабу Анна Горкун.

"Спочатку дівчата провели місяць в лікарні під наглядом. Потім вони приїхали у Львів і тут уже приєдналися ми. З ними поруч були рідні: матері, чоловіки та діти. Ми забезпечували проживання, робили для них рекреаційні вихідні, залежно від їхніх запитів. Хтось захотів на конях покататись, хтось — погуляти містом чи оновити гардероб", — розповіла Горкун.

На зовнішнє перевтілення одними з перших зголосилися захисниці з Маріуполя Тетяна та Таміла, додала вона.
"Дівчата дуже класно реагують на базове піклування про себе. Таня і Таміла — були, напевно, найактивнішими учасницями в цьому плані. Відомі українські бренди допомогли їм з перевтілення. Ми зробили фотосесію. Захисниці Маріуполя щасливі були й згадують про цей момент, як про ключовий. Це кардинально вплинуло на їхнє самосприйняття", — ділиться очільниця абілітаційного хабу.
До проєкту долучилася Олена Островерх. Стилістка у своєму Instagram показала, як для ветеранок підбирала одяг.
"Я подумала, що просто консультації буде замало, хотілося б, щоб у дівчат був комплект одягу після цього. Я звернулася до брендів і багато з них відгукнулися. Для мене честь і радість працювати з цими дівчатами — справжніми героїнями, які пройшли полон, неймовірні випробовування. Тішуся, що дотична до їхньої підтримки. Що чимось їм допомогла, дала інструменти для легшої адаптації до життя", — зазначила у відео стилістка.
Про абілітаціюАбілітація – це процес відновлення функцій та навичок людини після хвороби, травми чи інвалідності. Цей процес спрямований на досягнення максимально можливого рівня самостійності та якості життя. Абілітація включає в себе вироблення нових навичок, навчання людини, як пристосуватися до дієвих обмежень та розвитку компенсаторних стратегій. у львівському хабі
Як зазначила керівниця проєкту з реабілітації військових Анна Горкун, за 2024 рік через Lviv Habilitation Center пройшли понад 300 людей — це ветерани та члени їхніх родин:
"Кожен раз, коли спостерігаєш за людською здатністю відновлюватися з будь-якого стану — це сильно надихає".
Lviv Habilitation Center приймає на реабілітацію військових та ветеранів за попереднім записом. Для цього необхідно заповнити анкету.
"Записатися можна через соціальні мережі, звернутися телефоном. Як правило, ми формуємо список очікування. Приймаємо за бажанням: хто хоче заселитись з дружиною, з дитиною, з супроводом. Як тільки місця звільняються, телефонуємо, запрошуємо. Зараз на березень набираємо людей", — пояснила Горкун.
- Телефон для консультацій +380 (98) 364 42 68;
- дізнатись більше про абілітацію direct в instagram habilitation.ua.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram