На Донеччині продовжується евакуація населення з міста Мирноград та громади. Людей вивозять території Донеччини, щонайменше — до Павлограда Дніпропетровської області на евакуаційний потяг.
Про це в етері "Суспільне Студія" розповів виконувач обов'язків начальника Мирноградської міської військової адміністрації Юрій Третяк.
Станом на 2 жовтня, у громаді залишалось близько 1900 людей.
"Всі, хто згоден виїжджати, ми всім допомагаємо. Також благодійні організації, "Червоний хрест", для евакуації людей як мінімум до Павлограда. А якщо комусь потрібно далі їхати, допомагаємо ми. У нас є домовленості з деякими громадами Дніпропетровської області, але це більше для людей з обмеженими можливостями або літні люди. Родинами приймає Черкаська область, також люди можуть доїхати до Києва або на західну Україну", — розповів Юрій Третяк.
Обстрілюють вдень та вночі
Росіяни почали частіше обстрілювати місто у денну пору доби, розповів керівник адміністрації міста.
"Зараз обстріли тривають декілька днів поспіль у світлу пору. Вчора, позавчора були обстріли багатоповерхової житлової забудови, на жаль, є поранені", — повідомив Третяк.
Ще декілька магазинів працює: яка гуманітарна ситуація в Мирнограді
Попри обстріли, у громаді досі працюють магазини. Також населення, що залишилось, має запаси продуктів з гуманітарної допомоги, розповів Третяк.
"В місті ще працює декілька невеличких магазинів, де можна щось купувати собі. Також завозять адресно волонтери релігійних організації. І у людей ще є запаси тієї гуманітарної допомоги, яку ще до серпня завозили благодійники".
У громаді немає світла, води, газу, також не буде опалення, каже керівник МВА, проте навіть це не є аргументом евакуюватись для тих, хто залишається в громаді.
"Люди виїжджають тоді, коли у них після ворожого обстрілу пошкоджена будівля, або сусідству щось пошкодили. Тоді починають виїжджати. На них не діють ніякі вмовляння, спонукання. У кожного свої відповіді, чому не їдуть. В місті немає ні світла, ні води, ні газопостачання. На жаль, і опалення в місті не буде. Це неможливо зробити внаслідок пошкоджень і майже постійних обстрілів. Намагаємось спонукати людей до виїзду, але, на жаль, не дуже вдається з тими, хто залишився в місті", — розповів Юрій Третяк.
Евакуація: куди звертатись
- Гаряча лінія з питань евакуації та гуманітарної допомоги: 0 800 408 911;
- Гаряча лінія щодо отримання виплат при евакуації: 066 285 62 90;
- Евакуація тяжкохворих та осіб з інвалідністю: 0 800 332 614;
- Цілодобова "гаряча лінія" обласного call-центру: 0 800 500 121 та 073 050 01 21;
- Контактний — центр МВА: 099 518 40 20;
- Управління соціального захисту населення МВА: 050 648 15 19.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram