У місті Мирноград Донецької області лишаються близько 1600 людей, російські війська по декілька разів на день обстрілюють місто, завдають і ракетно-бомбові удари і атакують з артилерії та FPV-дронами. Наразі в місті працюють близько десяти крамничок, аптек немає, швидкі допомоги сюди не приїжджають.
Про це Суспільне Донбас розказав виконувач обов’язки начальник Мирноградської МВА Юрій Третяк.
Скільки людей лишаються в Мирнограді
За даними Третяка, у всій громаді наразі трохи більше 1950-ти людей:
- 1638 у Мирнограді,
- 205 у селі Рівне,
- 92 у Красному Лимані,
- 21 людина у селі Сухецьке.
За його словами, у ці цифри не включають тих людей, приїздять до міста з нещодавно захоплених росіянами сіл інших громад: про таких людей знають, проте порахувати їх неможливо.
Обстріли Мирнограда: з чого РФ атакує місто
"Від лінії фронту — приблизно два кілометри. По декілька разів на день бувають обстріли. Це не лише ракетно-бомбові, це арт, мінометні обстріли і удари FPV-дронами. Найбільш небезпечна — південна та південно-східна частина міста. Там FPV-дрони вже полюють за цивільними. Вчора скидом дрона поранена людина. Мирні люди гинуть, і гинуть саме від артилерійських обстрілів, або FPV-дронів", — розказав Юрій Третяк.
Умови життя у Мирнограді
У місті працюють близька десятка крамничок та палаток, аптеки зачинені. За словами керівника МВА, газу в місті немає взагалі, електроенергія наразі є частково.
"Світла немає — якщо міряти площею, то приблизно половина міста без світла. А якщо по кількості населення, яке живе, то дві третини міста — без світла", — пояснив Третяк.
Централізоване опалення в місті запускати не планують, електроенергію вдається час від час відновлювати. Завдяки цьому в деяких районах люди можуть брати воду зі свердловин, проте централізоване водопостачання відсутнє. Зв’язок у місті нестабільний, уточнив керівник МВА. "От тиждень не було, а зараз — краще", — сказав він.
Частина людей наразі або живе, або ховається у підвалах, нерідко готують на вогнищах у дворах будинків.
"Тут ніяких умов, світла немає, води немає, готують їжу на багатті. Швидка допомога в Мирноград взагалі не їздить…. Але навіть в таких умовах знаходяться люди, які продовжують жити, і не хочуть виїжджати", — додав Юрій Третяк.
Фіксувати всі руйнування в місті наразі неможливо, пояснив він, адже дістатися до деяких районів комунальники не можуть — небезпечно. "Район шахти "5/6", "Західний" — служби туди вже не виїжджають", — нагадав Третяк. З безпекових міркувань не розвозять людям воду, аби під обстрілами не загинули комунальники.
Евакуація з міста можлива, виїхати можна і власним транспортом, і з благодійними організаціями, які вивозять людей до Павлограда, звідки вирушає евакуаційний потяг, наголосив Третяк.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram