Озимий ріпак цьогоріч не засіватимуть через наближення лінії фронту, про це розповів директор сільськогосподарського підприємства в Іллінівській громаді Анатолій Поляцьковий. Посівну почнуть 15 вересня та сіятимуть лише озиму пшеницю.
Перед початком посівної працівники підприємства ремонтують техніку, щоб виїхати на поле.
Оператор Леонтій готує сівалку: "Зламалися сім'япроводи — міняю. А так, в основному, сівалка нова — це такий розхідник. Ящики під зерно. А решта — трактор чіпляємо, тягне і все — механізм працює висиваючий".
За словами директора сільськогосподарського товариства Анатолія Поляцькового, поле обробили та культивували для озимої пшениці.
"Насіння — своє, перша репродукція, площі підготовлені. Тобто десь 450 гектарів плануємо посіяти", — розказав директор Анатолій Поляцьковий.
Сіятимуть цьогоріч лише озиму пшеницю. Через наближення лінії фронту та постійні обстріли ухвалили рішення ріпак не вирощувати.
"Ріпак озимий — дорога культура, і ми в цьому році робимо паузу. У зв'язку (з обстрілами — ред.). Насіння десь на сто гектарів — треба буде 200 тисяч, плюс добриво — 250. Півмільйона відразу. Плюс з серпня треба дві-три обробки зробити хімічні, щоб його виростити, а це дуже затратно", — зазначив Анатолій Поляцьковий.
"Щоб щось робити на весну, чесно кажучи, не лежить душа. Не дай боже сьогодні-завтра прийдуть — все. Ми вирішили — весняна буде обробка ґрунту навесні. Що вийде, то вийде".
Зараз закінчують прибирати соняшник, залишилося 170 гектарів, додав Анатолій Поляцьковий.
"Такого врожаю ніколи в нас не було. Тому, що дощів не було. Засуха і якщо на соняшник більш-менш, трохи вийшло, що випали опади та посіяли. Посіяли ми з кукурудзою одночасно, але кукурудза вологу любила", — пояснює аграрій.
Всього у підприємства 1059 гектарів полів. Врожай вивозять в Дніпропетровську область, там зберігають, бо російські війська знищують склади в Іллінівці. На одному зі складів, де зберігали 40 тонн соняшника, врожай, за словами чоловіка, вдалося врятувати після обстрілу.
"Воно вдарило — КАБ. Було зерно — соняшник. Врятувало те, що не влучило по селітріСелітра - це добриво для озимих культур.". Зараз ми боїмся там зберігати, ми все вивозимо за межі Донецької області. Зараз от вже евакуювали техніку найдорожчу, яка є. Комбайни залишили і тракор бігає — найдорожчий. Посіємо озиму, культивацію зробимо — і теж вивеземо", — каже чоловік.
За словами Анатолія Поляцькового, російські окупанти розбили три його склади. Один з них відремонтували, інші — не планують. Більшість техніки також вивозять на Дніпропетровщину, тут залишають найнеобхіднішу.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram