На Донецькій сільськогосподарській дослідній станції тривають жнива. Також аграрії там виводять нові сорти пшениці та ячменю. Як збирають врожай ранніх зернових культур, виводять нові сорти рослин та розробляють технології відновлення вирощування сільгоспкультур під час війни — розказав директор Донецької сільськогосподарської дослідної станції Олександр Вінюков.
"Задача дослідної станції полягає в тому, щоб виводити сорти ячменю ярого, пшениці озимої та еспарцетуЕспарцет — багаторічна бобова рослина найбільш адаптованих до умов південного сходу України та в цілому для зони степу. Вони максимально витримують всі температурні перевантаження, здатні витримувати відсутність вологи, посушливі умови", — пояснив директор Донецької сільськогосподарської дослідної станції Олександр Вінюков.
На цьому полі вирощують півтори тисячі нових видів зернових. За словами Вінюкова, із них стануть сортами близько 30 відсотків.
Рослини, які не відповідають вимогам сорту, вибраковують, розповіла наукова співробітниця відділу селекції Таїсія Василенко. Вона виконує цю роботу вручну.
"На розсаднику випробування першого року висіваються з одного колоска, діляночка з одного колоску. І рік ми спостерігаємо, робимо окомірні оцінки, вибракованої на корені. Ми прибираємо всі нетипові рослини, які не відповідають даному сорту. Діляночки у нас тут невеличкі, всього ми посіяли два рядки цього сорту посіяно. І так по кожному сорту. Це дуже кропітка робота, все робиться вручну", — розповіла наукова співробітниця відділу селекції.
Калібрують та фасують насіння, яке піде на продаж, за допомогою спеціальної машини.
"Цього тижня ми отримали потужний генератор від Всесвітньої організації FAOFAO — Продовольча та сільськогосподарська організація ООН та уряду Німеччини, який допомагає нам готувати насіння насіннєвою нашою машиною. У нас немає світла, і це — єдине джерело електроенергії, яке ми маємо", — зазначив Олександр Вінюков.
Окрім виведення нових сортів зернових, також розробляють технології вирощування сільгоспкультур, додав науковець.
"З останніх наших патентів на корисну технологічну модель — це пришвидшене відновлення агроценозівАгроценоз - це створена людиною штучна екосистема., порушених внаслідок військових дій. Ми розробили технологічний ланцюжок, який дозволяє в найкоротші терміни товаровиробнику, площі якого зазнали втрат і ушкоджені внаслідок військових дій, відновити свою діяльність і вже фактично першого року використання цієї технології, вони зможуть заробляти якісь кошти на подальше своє відновлення", — розказав аграрій.
За словами Олександра Вінюкова, із 2014 року науковці дослідної станції вивели та зареєстрували понад 10 нових сортів зернових культур. Працює наразі на станції 21 співробітник, до 2014 року було понад 70.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram