83 дитини за тиждень вивези з Іллінівської громади, де була оголошена примусова евакуація родин з дітьми. Зі всіх 25 сіл громади — з 20-ти дітей вже евакуювали, розповіла Суспільне Донбас заступниця начальника Іллінівської сільської військової адміністрації Олена Лебедева. Всього, до повномасштабного вторгнення, в громаді проживали близько десяти тисяч людей, сьогодні — 5200. Чи планують люди виїжджати з прифронтової громади на Донеччині — у матеріалі.
Евакуація дітей з Іллінівської громади
В селах громади обов'язкова евакуація дітей відбувалася поетапно, розповідає заступниця начальника військової адміністрації Олена Лебедева. В громаді залишаються 146 дітей із 1129.
"У нас з 25 сіл у 20 селах вже немає родин з дітьми, вони евакуйовані. В п'яти селах, які останні, у нас на примусову евакуацію ухвалене рішення комісією ради оборони обласної військової адміністрації, то ми за тиждень евакуювали 83 дитини", — розповіла заступниця начальника Іллінівської військової адміністрації Олена Лебедева.
Мати двох дітей Олена розповідає: планує виїжджати найближчим часом, записалася на евакуацію та чекає на дзвінок волонтерів. Наразі збирає речі.
"З моїми дітьми треба багато речей, тому що тільки вдягнув — їх вже немає. Їду під Київ", — говорить жителька Іллінівки Олена.
Наразі в самому селі Іллінівка, де діє примусова евакуація неповнолітніх, лишаються 45 дітей, уточнила Лебедева.
Комунальні вигоди та медзаклади в Іллінівській громаді
В Іллінівці є електропостачання та газопостачання, воду людям підвозять комунальники, каже Олена Лебедева.
"У десяти населених пунктах відключений газ, те, що обслуговувало нас Торецьке управління газового господарства. І у нас ті населені пункти, які наближені до бойових дій, практично без світла і без газу", — каже Олена Лебедева.
Також у селі та Іллінівській громаді працюють три амбулаторії, розповідає Лебедева.
"Іллінівська амбулаторія працює. Яблунівська. Ще Довга Балка — три амбулаторії. А інші, ті які наближені до лінії розмежування — не працюють і їх обслуговують по місцю розміщення медико-санітарної допомоги в Костянтинівці при інфекційній лікарні", — розповіла Лебедева.
Тварини та городи: що кажуть жителі Іллінівки про евакуацію з села
Олег та Тетяна Лисаки продають молоко, вирощують овочі та фрукти. Їхати не планують.
"Ми ж оце сидимо, виростили помідорчики, огірки, дітям пересилаємо. Зараз готуємо посилки. Продаємо, щоб їм допомогти", — ділиться жителька Іллінівки Тетяна.
У подружжя 15 курей, корова Дуняша та теля Зайчик — він народився цьогоріч в липні. Тварини бояться обстрілів, розповідає жінка.
"Корова боїться — страшне. Вона вдома сидить. Вийде, попасеться трохи та летить швидко додому в сарай свій", —каже жінка.
На городі та в теплиці вирощують помідори, огірки, перець, капусту, кабачки, полуницю. На подвір'ї — дві свердловини. Тут постійно чути звуки вибухів.
"Ми вже, мабуть, звикли до цього. Як не страшно? Страшно все, будь-кому страшно", — говорить чоловік.
Коли лінія фронту наблизиться, каже Тетяна, будуть виїжджати. Корову на м'ясо здавати не хочуть, але не можуть знайти місце, куди її евакуювати.
"В кожному господарстві є домашні тварини, і щось треба зробити. У нас проблема, що немає такої гуманітарної місії, яка б тих тварин домашніх прилаштувала десь", — додає заступниця начальника військової адміністрації Олена Лебедева.
Будинок Ганни 8 вересня був пошкоджений обстрілами російських військ. Зараз ремонтує, виїжджати не збирається.
"Мені 72 роки. Кому я треба? Скажіть мені, будь ласка. Так, в мене вища освіта, я колись була головним бухгалтером, в мене нормальна спеціальність. Але я вже все, я — ніхто", — каже жителька Іллінівки Ганна.
"Чого я маю бути в людей на шиї? Я захотіла — встала, захотіла — лягла. Що зварила — то і з'їла, а не те, що дали. Я не хочу у людей бути на шиї", — каже жителька Іллінівки Неля.
До повномасштабного вторгнення в всій громаді проживали близько 10 тисяч людей — зараз, за даними заступниці начальника адміністрації, вдвічі менше. В Іллінівці з 2500 тисяч жителів залишаються 1200.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram